Порядок відкриття рахунків

Клієнти банку мають право відкривати лише один рахунок для формування статутного капіталу.

Якщо юридичною особою відкрито рахунок у банку, то у трьохденний термін установа банку повідомляє ДПІ про місце знаходження юридичної особи. У випадку відкриття двох і більше поточних рахунків у національній валюті власного рахунку протягом трьох робочих днів з дня відкриття або закриття наступного рахунку визначає один із рахунків у національній валюті, як основний на якому буде обліковуватись заборгованість, що списується (стягується) у безспірному порядку і повідомляє номер цього рахунку ДПІ, де він зареєстрований як платник податку.

Для відкриття ПР підприємства подають установам банків такі документи:

1) Заява на відкриття рахунку встановленого зразка підписану керівником та головним бухгалтером, якщо в штаті немає такої посадової одиниці як головний бухгалтер чи особи, яка веде бухгалтерський облік та звітність, то заяву підписує тільки керівник.

2) Копію свідоцтва про державну реєстрацію органів виконавчої влади засвідчену нотаріальну або органом, який видав це свідоцтво.

3) Копію статуту засвідчену нотаріально.

4) Копію документа, що підтверджує взяття підприємства на облік в ДПІ засвідчену нотаріально або в ДПІ.

5) Картку із зразками підписів осіб, яким надано право підпису завірену нотаріально та зразком відбитка печатки підприємства.

6) Довідку про реєстрацію в пенсійному фонді.

Суб’єкти підприємницької діяльності можуть використовувати чеки для розрахунків за товари, роботи та послуги. Для цього певна сума коштів депонується на спеціальний рахунок – рахунок лімітованої чекової книжки в межах цього ліміту підприємства виписують чеки постачальникам.

Чек – це цінний папір, який містить нічим не обумовлене розпорядження чекодавця банку провести платіж зазначеної в ньому суми чекоутримувача.

Учасниками чекового обігу виступають три особи: чекодавець, платник по чеку та чекоутримувач. Платником в чековому зобов’язанні може бути лише банк, де чекодавець має кошти.

Чек дійсний протягом 10 днів, не враховуючи дня його виписки.

Розрізняють грошові та розрахункові чеки.

Однією з форм розрахунків між підприємствами є акредитив, який застосовується для підвищення гарантованості оплати покупцем своїх зобов’язань. Акредитив – це доручення банку покупця, банку постачальника провести оплату за відвантажену продукцію, товар, надані послуги на підставах обумовлених в цьому дорученні.

Існує три форми акредитиву: безвідзивний підтверджений, безвідзивний непідтверджений, відзивний.

Установи банку можуть відкривати підприємствам карткові рахунки. Картковий рахунок – це банківський рахунок розпорядження, яким може здійснюватися за допомогою банківських платіжних карток.