За темою

ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСІВ І ЇХ РОЛЬ У СУЧАСНІЙ СВІТОГОСПОДАРСЬКІЙ СИСТЕМІ

Розробили:

Костишина О.Я. –ст. викладач кафедри фінансів, куратор – т'ютор

Нєдєльчева Г.В. –магістрант спеціальності «Фінанси»

 

 

 

Донецьк 2008

З розвитком суспільства та зародженням грошово-кредитних відносин між різними державами світу було започатковано розвиток фінансових відносин у світовому масштабі. Кожна країна для свого існування повинна мати зовнішні зв’язки з іншими країнами, щоб забезпечити вільне перетікання капіталу з країни, що має його надлишок, до країн, що відчувають потребу у цьому капіталі. Якщо звичайна людина буде розуміти природу цих зв’язків, то вона зрозуміє чому одна країна постійно налагоджує стосунки з іншими розвиненими державами, намагаючись дістати якомога більше інвестицій для себе, а інші країна, навпаки, створює бар’єри для входження у свою економіку капіталу інших країн. І саме сфера міжнародних фінансів дає змогу і розвинутим країнам, і тим, що розвиваються, задовольнити тією чи іншою мірою свої нагальні потреби.

Україна зацікавлена у відновленні свого виробничого потенціалу, структурній перебудові виробництва та споживчого ринку, насиченні його недоро­гими високоякісними товарами, у залученні в наше виробництво передової культури управління. Іно­земні інвестори перш за все зацікавлені в отриманні надприбутку за рахунок природних ресурсів України, кваліфікованої та дешевої робо­чої сили, досягнень вітчизняної науки і техніки, відсутності конкуренції на внутрішньому ринку. Тому перед Україною стоїть досить складне завдання: створити сприятливі умови для залучення іноземного капі­талу та використати його безпосередньо для своїх конкретних цілей. Отже, пріоритетним напрямом інтеграції України в систему між­народних фінансів сьогодні виступає залучення в національну еконо­міку іноземних інвестицій.

Отже, для розуміння сутності міжнародних фінансів рекомендуємо проведення бесіди із школьниками за темою: «Економічна природа міжнародних фінансів і їх роль у сучасній світо господарській системі». Пропонуються такі складові до розгляду:

1. Міжнародні валютно-фінансові відносини.

2. Функціонування світового фінансового ринку.

3. Міжнародні ринки позикового та інвестиційного капіталу.

4. Міжнародні розрахунки та заборгованість в системі міжнародних фінансів.

Після проведення ознайомчої лекції школьники знатимуть особливості міжнародно-фінансової системи, специфіку валютної і кредитної політики держави, орієнтуватимуться в діяльності міжнародних валютних і кредитних організаціях та відповідних фінансових взаємовідносинах, а також у техніці міжнародних фінансових і розрахунково-кредитних операцій.

Отже, перейдемо до розгляду зазначених питань.