Державні джерела фінансування некомерційних організацій

У 1999 р. державні кошти в некомерційній сфері оцінювалися в 1,3 млрд. доларів, що становить 8,1% від загальних фінансових надходжень некомерційних організацій. Однак наведені результати не враховують непряме державне фінансування:

У деяких штатах доходи від підприємницької діяльності некомерційних організацій також не підлягають оподатковуванню. Це мотивується великими адміністративними витратами на поділ комерційної і некомерційної діяльності.

З 1980 рр. у державній політиці США чітко простежується тенденція переходу від прямого до спільного фінансування програм і проектів у некомерційній сфері.

Виділяються два види спільного фінансування некомерційної сфери.

1. Часткові субсидії. Державні кошти в даному випадку надаються тільки за умови додаткового фінансування проекту за рахунок власних або залучених коштів некомерційної організації. Наприклад, велику популярність у США одержали так звані субсидії «1:3», у яких на одну частку державних інвестицій припадає три частки приватних вкладень.

2. Поворотні субсидії. Держава в цьому варіанті виділяє кошти некомерційним організаціям тільки в тому випадку, якщо вони зобов'язуються компенсувати частково або цілком надане фінансування. Поворотні субсидії в більшості випадків використовуються для реалізації високорентабельних довгострокових проектів, доходи від яких значно перевищують обсяг субсидій. Таким чином, поворотні субсидії можна розглядати як безвідсотковий державний кредит. За допомогою такого механізму фінансування держава дозволяє некомерційним організаціям реалізовувати проекти з високою фінансовою віддачею в майбутньому.

Отже, спільне державне фінансування некомерційної сфери покликано не тільки покривати видатки некомерційних організацій, але й підвищувати їх економічну самостійність і стійкість на ринку.