УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ ОТП Банку

 

Група управляє своїм капіталом шляхом максимального збільшення прибутків зацікавлених сторін через оптимізацію балансу боргових та дольових інструментів.

Група здійснює моніторинг адекватності капіталу, окрім інших заходів, за допомогою коефіцієнтів, встановлених Базельською угодою щодо компонентів капіталу 1988 року, та коефіцієнтів, визначених НБУ у рамках нагляду за Групою.

Протягом минулого року Група у повному обсязі виконувала усі вимоги до капіталу, встановлені зовні.

Структура капіталу Групи складається з боргових інструментів, до яких входить субординований борг, інформація про який розкривається у Примітці 19, та капіталу, який представлений акціонерним капіталом та нерозподіленим прибутком, інформація про які розкривається у консолідованому звіті про зміни у капіталі.

Казначейство перевіряє структуру капіталу Групи щоденно на предмет її відповідності вимогам НБУ.

Правління переглядає стратегію формування структури капіталу на щоквартальній основі. Частиною такого перегляду є аналіз собівартості капіталу та ризиків, пов’язаних із кожним класом капіталу. На основі рекомендацій Правління Група урівноважує свою загальну структуру капіталу шляхом емісії нових акцій, а також видачі нових боргових інструментів або погашення існуючої заборгованості.

У нижченаведеній таблиці представлений аналіз регулятивних капітальних ресурсів Групи для цілей визначення адекватності капіталу згідно з принципами, які застосовуються Базельським комітетом:

Кількісні показники, встановлені регулятивними органами для забезпечення адекватності капіталу, вимагають від Групи підтримувати мінімальні суми та співвідношення загального (8%) та капіталу 1 рівня (4%) до суми зважених на ризик активів.