Сутність та особливості бюджетування об’єднань громадян

Бюджетування - це процес планування діяльності установи і організації, його структурних підрозділів методом розробки системи взаємопов'язаних бюджетів та встановлення всіх видів фінансових витрат, джерел їх покриття і очікуваних результатів. Бюджетування відноситься до поточного планування, хоча бюджети можна складати і на більш тривалі проміжки часу, ніж один рік.

Оперативне фінансове планування можна розглядати як процес синхронізації у часі грошових надходжень та витрат, визначення послідовності здійснення всіх розрахунків та розробки заходів по запобіганню відхилень від графіку надходжень і платежів.

Якщо фінансове прогнозування визначає найважливіші пропорції і темпи розширеного відтворення, розглядає можливі альтернативи розробки фінансової стратегії, яка забезпечує стабільне фінансове положення установи і організації в майбутньому, то поточне планування здійснюється на більш короткі строки і відзначається конкретністю завдань та шляхів їх реалізації.

Об’єднання громадян, які здійснюють суспільно корисну діяльність і мають статус неприбуткових та фінансуються з бюджетів різних рівнів, планують свою фінансову діяльність відповідно до кошторису доходів і видатків, що виступає їх основним фінансовим планом. Тобто, вони здійснюють свої видатки згідно напрямків, зазначених у цьому документі. Кошти, отримані від надання платних послуг в розрізі їх основної діяльності, використовуються на цілі, визначені безпосередньо членами таких організацій.