Стисло опишіть основні кроки розпливчастого методу аналізу ієрархій.

ІРМАІ можна подати такою послідовністю основних його кроків.Крок 1. Формування множини альтернативних об’єктів (прое-ктів стратегій) S. Крок 2. Формування множини сценаріїв (множини взаємови-ключних станів економічного середовища Q).

Крок 3. Формування багаторівневої ієрархічної структури, яка містить інтегрований критерій, часткові критерії та об’єкти (стратегії), з яких необхідно вибрати найкращий у певному розу-мінні, з урахуванням ризику.

Крок 4. Побудова для кожного сценарію матриць попарних порівнянь з вербальними (нечіткими) оцінками для елементів, які знаходяться на окремих рівнях ієрархії.

Крок 5. Обчислення для кожного сценарію значень розплив-частих вагових коефіцієнтів кожного з елементів ієрархічної структури з погляду елемента, який знаходиться на безпосеред-ньо вищому рівні ієрархії.

Крок 6. Обчислення для кожного сценарію розпливчастого вектора пріоритетів, який визначає нечіткі оцінки з погляду інте-грованого критерію всіх розглядуваних об’єктів (стратегій).

Крок 7. Впорядкування для кожного сценарію досліджуваних об’єктів (проектів) за величиною ступеня функції належності в множині нечітких оцінок та побудова функціонала оцінювання.

Крок 8. Визначення ймовірності (суб’єктивної ймовірності) для кожного з альтернативних сценаріїв (множини можливих взаємовиключних станів економічного середовища).

Крок 9. Визначення підмножини інформаційних ситуацій (з множини ), які характеризують стратегію поведінки економічного середовища (множини його альтернативних ста-нів).

Крок 10. Вибір критерію прийняття рішення на підставі тео-ретико-ігрової моделі чи формування для оцінки ризику багато-критеріальної багаторівневої ієрархічної структури.

Крок 11. Побудова матриць порівнянь з нечіткими оцінками для елементів, які розташовані на окремих рівнях ієрархії.

Крок 12. Обчислення значень нечітких вагових коефіцієнтів кожного з елементів ієрархічної структури з погляду елемента, який знаходиться на безпосередньо вищому рівні ієрархії.

Крок 13. Обчислення вектора пріоритетів, який визначає з по-гляду інтегрованого критерію нечіткі (розпливчасті) оцінки сто-совно об’єктів, що аналізуються.

Крок 14. Впорядкування та вибір оптимального (раціонально-го) об’єкта (рішення).

Зазначимо, що кроки 11—13 виконуються лише в тому разі, коли на підставі теоретико-ігрової моделі рішення приймаються не за одним, а за багатьма критеріями (оцінками) ступеня ризику.