Алгоритм та його місце в теорії інтелектуальних систем прийняття рішень.

Алгор́итм — послідовність, система, набір систематизованих правил виконання обчислювального процесу, що обов'язково приводить до розв'язання певного класу задач після скінченного числа операцій. При написанні комп'ютерних програм алгоритм описує логічну послідовність операцій. Для візуального зображення алгоритмів часто використовують блок-схеми.

Кожен алгоритм є списком добре визначених інструкцій для розв'язання задачі. Починаючи з початкового стану, інструкції алгоритму описують процес обчислення, які відбуваються через послідовність станів, які, зрештою, завершуються кінцевим станом. Перехід з одного стану до наступного не обов'язково детермінований — деякі алгоритми містять елементи випадковості.

В основі генетичних алгоритмів лежать генетика і хромосомна теорія еволюції організмів. Хромосоми - це ниткоподібні структури, що знаходяться в клітинному ядрі, які є носіями спадковості. Кожна хромосома унікальна морфологічно і генетично і не може бути замінена іншою або відновлена ​​при втраті (при втраті хромосоми клітина, як правило, гине). Кожен біологічний вид має певне, постійне кількість хромосом. Кожна клітина містить подвоєний набір морфологічно і генетично подібних хромосом. Наприклад, в клітинах людини міститься 23 пари хромосом, в клітинах комара - 3.