Онкологічні захворювання

Якщо променеві ураження при впливі великих доз опромінення мають чітку клінічну картину, то по мірі їх зниження на перший план виступає оцінка окремих наслідків - онкологічних і спадкових (генетичних) ефектів радіації.

Рак– найбільш серйозний наслідок для людей, які зазнавали опромінення. Всі дані про частоту захворювання раком отримані при обстеженні людей, які отримали дози опромінення в 1Гр (100бер) і більш. Відомостей про захворюваність раком від малих доз опромінення дуже мало і зовсім відсутні відомості про дію на людину тих доз, які він отримує в повсякденному житті.

Найпоширенішими видами раку, які виникають після впливу радіації на людину, є: лейкоз, рак молочної залози, рак щитовидної залози і рак легенів.

При опроміненні всього тіла дозою 1Гр (100Р) в середньому через 10 років від моменту опромінення від лейкозу вмирає 2 людини з 1000, від раку молочної залози - 5 жінок з 1000 і від раку щитовидної залози – 1 чоловік з 1000. При цьому рак молочної і щитовидної залоз в принципі виліковуються.