Отрутохімікати

Пестициди (від латинської pestis - зараза) - хімічні препарати для захисту сільськогосподарських рослин від шкідників, хвороб, бур'янів, а також для знищення паразитів у сільськогосподарських тваринах, шкідливих гризунів тощо (інсектициди, фунгіциди, гербіциди тощо). До пестицидів відносять засоби, які регулюють ріст і розвиток рослин, вилучають листя, квітки, зав'язь, притягують чи лякають комах тощо.

При використанні пестицидів має місце негативний їх вплив на екосистеми і здоров'я людини. Звідси виникає вимога використовувати пестициди в мінімальних кількостях і лише там, де неможливо обійтися біологічни­ми або іншими нешкідливими засобами.

Гербіциди (від латинської hеrba - трава) - хімічні речовини з групи пестицидів, які призначені для вибіркового знищення бур’янів. Деякі з них, при потраплянні у водоймища і ґрунт, мають токсичну дію і можуть привести до загибелі рослин, тварин, людей. Використання гербіцидів в багатьох країнах регламентовано законом.

Інсектициди (від латинської іnsесtus - комахи і цид - вбивати), пестициди, що призначені для боротьби з небажаними (з точки зору людини) комахами.

Фунгіциди - хімічні речовини, що використовуються для боротьби з грибами, збудниками хвороб, руйнуючими деревні конструкції та інші ма­теріальні коштовності.

Використання пестицидів негативно позначається на екології і здорові людини. Тому необхідно їх застосовувати в мінімальних кількостях і лише там, де не можливо обійтися біологічними або іншими нешкідливими засобами.

Використання пестицидів у багатьох країнах регламентовано законом.