Гребенечесальна машина

 

Мета гребенечесання - одержання стрічки, яка складається з більш рівномірних по довжині, добре очищених, розпрямлених і паралельно розташованих волокон, що дозволяє виробити з неї більш тонку, міцну та гладку пряжу.

Суть гребенечесання - видалення з продукту коротких волокон, роз'єднання, розпрямляння та паралелізація волокон, а також очищення волокон від дрібних, чіпких домішок і пороків, які не були видалені в процесі кардочесання.

Гребенечесання проводиться в результаті відносного зсуву гребенів і волокон, один кінець яких затискають. Це забезпечує більшу інтенсивність впливу гребенів у порівнянні з кардною гарнітурою. У цьому полягає головна відмінність гребенечесання від кардочесання. Процес здійснюється порціями з розривом полотна.

Гребенечесання здійснюється в два етапи:

1. Чесання нижніми гребенями першої частини порції борідки волокон, затиснутої в тисках.

2. Чесання задньої частини порції волокон при їх протягуванні через верхній гребінь видільним механізмом, який рухається зворотно-поступально.

Спочатку прочісуються одні кінці волокон, а потім інші. При цьому чесання середньої частини волокон повторюється. В основному гребенечесальні машини (рис.4.2) бувають односторонніми на декілька випусків. Гребенечесальна машина має 8 випусків 1, які працюють від одного приводу 3. На кожному випуску встановлено полотно 2 , і вихідні стрічки 4, які огинають направляючі штирі 5 , надходять на живильний столик 6, де вони укладаються паралельно, створюючи два потоки по 4 стрічки.

Рис. 4.2. Гребенечесальна машина

 

Кожний потік надходить у витяжний прилад 7. Витягнута стрічка з'єднується з іншими стрічками у воронці 8, ущільнюється плющильними валиками і укладається стрічкоукладачем у таз. Пачоси 11 направляються на конвеєр 12 і надходять у пневмопривід 10.

Гребенечесальні машини діють періодично. На машині формується ватка прочіс з окремих порцій продукту, які пройшли гребенечесання. Формується стрічка з накладкою порцій одна на одну та також здійснюється витягування стрічок у витяжному приладі, їх складання та укладка гребінної стрічки в таз.

На рис.4.3. наведена схема розташування робочих органів одного випуску гребенечесальної машини. На кожному випуску встановлено полотно1, яке надходить із стрічкоз'єднувальної машини. Стрічка з полотна 1 за допомогою валиків 2 рухається вниз і надходить між нижньою губкою тисків 3 і живильним циліндром 4. Валики___ і циліндр ___ працюють періодично, але одночасно, щораз здійснюючи живлення стрічкою на визначену довжину, наприклад, 6 мм. Верхня губка ___ тисків може підніматися й опускатися. Коли вона піднімається, тиски відкриваються, кардочесальна стрічка, яка подається живильними циліндром____, виходить з тисків. Опускаючись, верхня губка ___ міцно притискається до нижньої губки ___. Стрічка затискається, з тисків виступає її передній кінець - борідка ___ .