Виробництво текстурованих ниток із хімічних волокон

 

Одним із представників текстурованих ниток є нитки - еластик. Нитка ___ (рис.7.8) із основного пакування проходить натяжний пристрій ___ через прилад ___, нагрівач ___, надходить у вьюрок ___, через який протягається випускним приладом ___. Від приладу ___ до затиску у вьюрці нитка одержує крутку одного напрямку, що фіксується в нагрівачі (160-220о С) . На ділянці від вьюрка до випускної пари нитка отримує крутку іншого напрямку, тому відбувається розкручування до початкової крутки. Випускним приладом нитка спрямовується на бобіну ___.

Отримана нитка має високу об'ємність і розтяжність.

Іншим видом високорозтяжних текстурованих ниток є звиті нитки, які утворюються гофруванням із тепловою обробкою та дією на нитку гострої грані платівки.

При першому способі (рис. 7.9.) нитка __ із пакування проходить вічко ниткопровідника ___, лійку ___ і надходить у диски ___. Під тиском дисків нитка розплющується та подається в нагрівальну трубку всередині термокамери ___. Температура у камері, де нитка гофрується і стабілізується 175-185 0 С. Після виходу з трубки звита нитка намотується на бобіну й одержує розтяжність не менше 30%.


При другому способі (рис. 7.10) нитка, змотуючись із пакування___, проходить натяжний прилад___, пруток___, 2-3 рази обгинає барабанчик___ і гостре лезо ножа___. Потім нитка йде до верхнього направляючого прутка___ та намотується на бобіну___. Ніж нагрівається електроспіраллю. Поверхня волокна, що стикується з гострим лезом ножа, сідає, а протилежна поверхня - витягається. Виникає момент крутіння, який сприяє утворенню звитості.

 

Сутність текстурування полягає в тому, що при фізико-хімічних впливах на термопластичні нитки відбувається переорієнтування полімеру, у результаті чого елементарні нитки вигинаються, приймають просторову форму, а комплексна нитка набуває пушистості і підвищеної обємності. Текстурування здійснюється з метою підвищення питомого обьєму ниток або їх розтяжності.

 

Контрольні запитання:

1. Процес скручування ниток і пряжа, його сутність і призначення. Явища, що відбуваються при скручуванні пряжі.

2. Властивості і використання крученої пряжі.

3. Виробництво швейних ниток

4. Схема виробництва швейних ниток.

5. Виробництво крученого шовку.

6. Виготовлення ниток фасонного скручування.

7. Схема отримання петлистої пряжі.

8. Отримання спіральної пряжі.

9. Схема отримання шишкуватої пряжі.

10. Схема отримання нитки з рівничним ефектом.

11. Технологічна схема отримання нитки еластик.

12. Технологічна схема отримання витої нитки пресуванням та тепловою обробкою.

13. Технологічна схема отримання нитки протягуванням через нагріте гостре лезо.