Розпушування, змішування й очищення

Процесирозпушування, змішування й очищенняволокон об'єднані і виконуються на розпушувально-очищувальному тіпальному агрегаті. Вони здійснюються за принципом безперервного потоку: процес від стосу бавовни до одержання полотна виконується на декількох (6-10) машинах безперервним потоком, причому передача маси бавовни і формування готової продукції полотна відбувається автоматично. Для передачі бавовни на значну відстань з однієї машини на іншу, часто застосовується пневматичний привід.

Метою розпушування є підвищення ефективності очищення волокон від домішок, роз'єднання та змішування волокон.

Суть розпушування полягає в перетворенні сильно спресованої сукупності текстильних волокон у пухку волокнисту масу шляхом поділу цієї сукупності на дрібні клаптики.

Метою змішуванняє одержання рівномірних по складу волокнистих продуктів прядіння та однакової за властивостями пряжі необхідної якості та собівартості.

Суть змішуванняполягає в рівномірному розподілі волокна з різними властивостями кожного компонента та волокон кожного компонента у всій суміші.

Метою очищенняє одержання чистої пряжі та створення умов технологічних процесів при мінімальній обривності та нерівності півфабрикатів і пряжі.

Суть очищенняполягає у видаленні бур'янистих домішок і пороків волокон.

Розпушування, змішування й очищення волокон здійснюють на машинах, які входять у розпушувально - очисний агрегат. Агрегат компонують із машин різних конструкцій, що сполучаються в різних комбінаціях, в залежності від сировини, яка переробляється, і вимог до якості пряжі. Всі машини агрегату працюють скоординовано.

Наведемо схему розпушувально - очисного агрегату, який діє на Київській бавовнопрядильній фабриці при підготовці бавовняних волокон до прядіння пряжі трикотажного призначення (рис.2.2.).