Устрій та робота кардочесальної машини

Волокнистамаса, яка сформована у вигляді полотна або рівномірного потоку волокон, подається на кардочесальні машини. Волокнистий матеріал, що надійшов до чесальної машини, має вигляд пучків поплутаних волокон, у яких ще зберігаються смітинки, вузлики волокон, дуже коротке волокно. Такий волокнистий матеріал піддається кардочесанню.

Метою кардочесання є забезпечення індивідуального руху волокон у витяжних приладах стрічкових та інших машинах і одержання рівномірного продукту.

Суть кардочесання полягає в роз'єднанні волокон, у вичісуванні дрібних і чіпких домішок і пороків волокон, а також у частковій орієнтації волокон вздовж напрямку руху продукту.

Для здійснення процесу кардочесання необхідна взаємодія двох робочих органів машини, покритихкардною гарнітурою.Вони установлені на дуже близькій відстані один від одного (долі міліметра), і в проміжок між ними поступає волокнистий матеріал. Кардні поверхні утворюються шляхом обтягування робочих органів пильчастою або голчастою гарнітурою.

1. Пильчасту, жорстку або суцільнометалеву гарнітуру (рис.3.1) виробляють з дроту, виготовляючи прокатуванням заготовки зі стовщеним обушком, на якій потім насікають зубчики.

2. Голчастаабо еластична, гарнітура має вигляд стрічкоподібної основи 1 (рис. 3.2), яка складається з декількох шарів тканини, що з'єднані між собою і через які пропущені кінці скобок 2 , зроблених із сталевого дроту. Кожна скобка утворює дві голочки.

Рис.3.1. Пильчаста гарнітура

Рис.3.2. Голчаста гарнітура

Необхідно розрізняти два випадки взаємного розташування взаємодіючих кардних поверхонь:

· рівнобіжне (рис.3.3) коли голки або зуби направлені своїми вістрями паралельно один до одного; при їх зустрічному відносному русі буде відбуватисяпроцесчесання та частковий перехід волокон з однієї поверхні, завантаженої волокном, на іншу - вільну;

· перехресне (рис.3.4) коли голки або зуби направлені своїми вістрями перехресно .У цьому випадку чесання не може здійснюватися і при зустрічному відносному русі кардних поверхонь відбуваєтьсяповний перехід волокон з однієї поверхні на іншу.

Рис.3.3. Рівнобіжне розташування гарнітур

Рис.3.4. Перехресне розташування гарнітур

На головковій кардочесальній машині (рис.3.5., 3.5.а ) відбувається кардочесання, стоншення продукту, та формування стрічки. Полотно 1 , що поступає з тіпального відділу кладуть на полотняний валик 2 , який, повільно обертаючись, розмотує полотно та подає його на гладкий живильний столик, і, через живильний циліндр 4 до прийомного барабану 5, який швидко обертається. Пильчаста гарнітура прийомного барабану інтенсивно розриває клаптики бавовни на дрібні окремі волокна.


Гарнітура прийомного і головного барабану 6 мають перехресне розташування, при якому відбувається перехід дрібних клаптиків волокон і окремих волокон із прийомного на головний барабан. Він підводить їх у зону взаємодії з головками 9 ,що повільно рухаються. Головки мають вигляд чавунних планок таврового перетину з закріпленою на них голчастою стрічкою. Головки, з'єднані по торцях із кожної сторони ланцюгом, утворюють безкінечне головкове полотно. Гарнітура головок і головного барабану мають рівнобіжне взаєморозташування, при якому в результаті різної швидкості цих органів відбувається розчісування пучків волокон.

У процесі роботи гарнітура головок засмічується. Для її очищення, на ходу машини, головковому полотну надається повільний рух. По виході з робочої зони чесання кожна головка очищається гребенем 10 , який здійснює коливальний рух.

У результаті взаємодії головного і знімного барабану 11 із рівнобіжним розташуванням гарнітури відбувається чесання, і частина волокон переходить на знімний барабан. Його швидкість менше швидкості головного барабану, тому на поверхні знімного барабану волокна згущаються в 30-40 разів у вигляді тонкого шару - ватки-прочосу.