Витягування та складання. Стрічкові машини

Метою витягування є стоншення продукту, розпрямляння й орієнтація волокон.

Суть витягування полягає у відносному зсуві волокон, та у розподілі їх на більшій довжині.

На стрічкових машинах застосовується механічний спосіб витягування у витяжному приладі. Відомі також пневматичний і пневмомеханічний способи витягування.


На рис.3.6 показанасхема однозонного двоциліндрового витяжного приладу. Витяжний прилад складається з витяжних пар. З боку входу продукту розташовані живильні пари __, на виході - витяжні пари __ . Кожна пара складається з циліндра __ і натискного валика __ . Натискні валики мають еластичне покриття та притискаються до циліндра силою Р.

Циліндрам передається обертовий рух від електродвигуна через кінематичні передачі, натискні валики обертаються завдяки силам тертя між циліндром, валиком і продуктом, затиснутим між ними. Можливе також примусове обертання натискного валика від циліндра. Для збільшення сил тертя та зчеплення між волокнами і натискним валиком, циліндри мають рифлену поверхню

Витяжні пари, обертаючись, змушують усе волокно, що знаходяться під контролем цієї пари, рухатися з тієї ж швидкістю. Швидкість витяжної пари V2, що витягає волокно, більше швидкості V1,що подає волокно. Інтенсивність витягування характеризується витяжкою Е=V2/V1. Якщо швидкість витяжної пари більше швидкості живильної пари, то волокна, що знаходяться між цими парами, будуть змішуватися один відносно одного і відстань між волокнами вздовж продукту збільшується. В результаті цього довжина продукту після витягування збільшиться, а лінійна щільність зменшиться.

Витяжка визначається із співвідношення:

E = l2 / l1 = T1 / T2

де: l1 і T1 - довжина і лінійна щільність продукту до витягування;

l2 і T2 - довжина і лінійна щільність продукту після витягування;

При відносному зсуві волокон у процесі витягування в результаті дії сил тертя відбувається розпрямляння та орієнтація волокон.

 

3.3. Стрічкові машини

Стрічкова машина призначена для значного зменшення двох основних недоліків стрічки чесальної машини: істотної нерівності та дуже поганого розпрямлення волокон цієї стрічки. Для розпрямляння і паралелізації волокон застосовують витяжку у витяжному приладі стрічкової машини. Для зменшення нерівності застосовують складання.

Стрічкові машини призначені для стоншення продукту у витяжному приладі, складання декількох стрічок з метою вирівнювання продукту по лінійній щільності та складу, а також для формування пакування - тазу зі стрічкою.

Складанням називається поздовжнє з'єднання двох або декількох однакових або подібних продуктів, наприклад, стрічок в один новий цілісний продукт. Крім зменшення нерівності при складанні, відбувається змішування, що також має дуже велике значення.

 

На рис.3.7 показана технологічна схема стрічкової машини типу Л2-50.

Живлення машини здійснюється стрічками з тазів__, встановлених біля живильного столика __ . Машина має два випуски і два живильних столики. У кожного столика розміщуються 6-8 тазів, в залежності від прийнятого числа складань. Стрічка витягується з таза валом 2 , і самозавантаженим валиком 3.


Для розпакування й усунення завитків стрічки при вийманні її з тазу перед самозавантаженим валиком встановлений стрічконаправлювач 4. Всі стрічки, що знаходяться на живильному столику, живильною парою валиків 6,7 подаються до витяжного приладу. Для обмеження ширини і напрямку потоку стрічок по середній частині валиків витяжного приладу встановлені обмежувачі5.

 

 

Стрічки витягуються у витяжному приладі системи «3 на 3» із контролюючим валиком 10. Витяжний прилад має три циліндри і три натискні валики. Витягування відбувається послідовно в двох зонах. При цьому, як правило, перша часткова витяжка між живильною парою 8, і проміжною 9 менше, ніж у другій зоні - між проміжною парою 9 і витяжною парою13. З витяжного приладу виходить тонкий шар волокон в вигляді стрічки..