Види запасів пального.

Одним із показників боєготовності військ і сил є запаси ракетного палива і пального.

Під запасами ракетного палива і пального розуміють запаси, які утримуються безпосередньо в підрозділах (кораблях) на складах військових частин, на центральних складах і базах Міністерства оборони України та призначені для задоволення потреб військ і сил в мирний та воєний час.

За цільовим призначенням і порядком витрати запаси ракетного палива і пального поділяються на:

- запаси пального поточного забезпечення (постачання);

- непорушні запаси (НЗ).

Запаси пального поточного забезпечення - призначені для стійкого і безперебійного забезпечення відмобілізування, бойового злагодження і поточних (експлуатаційних, виробничих, господарських, побутових ) потреб мирного часу у військових частинах.

Крім того, запаси пального поточного забезпечення (постачання) містять у собі перехідні запаси.

Розміри перехідних запасів поточного забезпечення повинні плануватися та міститися у межах норм, встановлених МО України. Перехідні запаси масел, мастил та спеціальних рідин створюються в залежності від розмірів перехідних запасів пального (в % відношенні).

Для окремих військових частин, виходячи з наявності ресурсів та місткості резервуарів перехідні запаси пального поточного забезпечення (постачання) можуть встановлюватись у підвищених розмірах.

Непорушні запаси (НЗ) ракетного палива та пального призначені для забезпечення мобілізаційного розгортання військ, сил і ведення ними бойових дій на початковому періоді війни.

Для проведення розрахунків і оцінки потреби в пальному, встановлення норм та обсягів його запасів застосовується розрахунково-постачальна одиниця - ”заправка”.