Запас ходу машин та шляхи його збільшення.

Визначення запасу ходу.

Розрахункова величина ”Запас ходу” - це кількість кілометрів, яку може подолати техніка на одній заправці пального, яка визначається за основними нормами витрати.

(км)

 

Визначення середнього запасу ходу.

Для вирішення тактичних завдань, при застосуванні підрозділів, військових частин та з’єднань використовується розрахункова величина - ”Середній запас ходу” .

(км)

 

- визначається окремо для кожного виду техніки (автомобілів, БТР, гусеничної техніки), що є в підрозділі (військовій частині, з’єднанні) з врахуванням сорту пального, на якому вона експлуатується.

Для колісної техніки середній запас ходу складає = 500 км.

Наявність пального при машині в заправках, визначається:

 

Наявність пального при машині середня, за підрозділ (військову частину, з’єднання) визначається:

 

У разі, якщо паливні баки автомобілів і колісних бронетранспортерів не дозволяють розмістити одну заправку пального, на кожен автомобіль (бронетранспортер) видаються каністри (бочки) загальною місткістю, не меншою від кількості пального, що не вміщується у паливних баках. Якщо на окремих зразках військової техніки місця встановлення каністр (бочок) не передбачені, то вони перевозяться транспортом військової частини. З цією метою, а також для утримування запасів пального для спеціального обладнання з відбором потужності від базового шасі, силових двигунів і теплових агрегатів, каністри (бочки) видаються військовим частинам понад їх табельну потребу.