Зарахування військової частини на забезпечення пально-мастильними матеріалами.

Забезпечення Збройних Сил України пально-мастильними матеріалами здійснюється за територіальним принципом за рахунок коштів, передбачених кошторисом МО України відповідно до законів України ”Про державне оборонне замовлення” та ”Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

Забезпечення військових частин і з’єднань матеріальними засобами здійснюється за схемою:

планування:

підрозділ - військова частина (установа, корабель) - з’єднання (військово-морська база) - центр забезпечення пальним (ЦЗП) - види ЗС - Г Ш(Генеральний штаб) (КСП (Командування Сил підтримки), ЦУЗПММ) - МО (ДПМР (департамент матеріальних ресурсів)).

постачання:

МО (ДПМР) - Г Ш (КСП, ЦУЗПММ) - ЦЗП - з’єднання (військово-морська база) – військова частина (установа, корабель) - підрозділ.

 

ЦУЗПММ є центральною службою забезпечення, на яку покладено функції забезпечення військ (сил) пальним і технічними засобами за закріпленою номенклатурою відповідно до ”Тимчасового переліку служб, які здійснюють забезпечення військовим майном за своєю номенклатурою”, затвердженого наказом Міністра оборони України від 10 грудня 2005 року № 734.

Військова частина (з’єднання) для одержання пального і технічних засобів повинна бути зарахована на постачання в постачальний орган.

Окремі військові частини, що мають невелику витрату пального, з метою поліпшення забезпечення і централізації підвезення пального, за розпорядженням Командування сил підтримки ЗСУ, можуть прикріплюватись (на правах підрозділу) на забезпечення до однієї з найближчих військових частин, які мають самостійну службу пального.

Військові частини зараховуються на забезпечення пальним і технічними засобами на підставі атестата військової частини (форма 20).

Визначене значення кількості і вартості майна в атестаті є підставою для прийняття на бухгалтерський облік за новим місцем дислокації.

Атестат підписується:

- в з’єднанні (військової частини) - заступником командира з логістики і начальником служби пального частини;

- в ЦЗП - начальником центру забезпечення і бухгалтером ЦЗП.

Типові випадки зарахування військової частини на забезпечення пальним і технічними засобами.

При передислокації (перебазуванні) або перепідпорядкуванні.

Підставою для зарахування на забезпечення військової частини, яка передислоковується (перебазовується) або перепідпорядковується, є:

- директива Міністра оборони України щодо проведення відповідних організаційних заходів;

- атестат, виданий службою забезпечення за попереднім місцем дислокації (базування) або підпорядкування;

- копія останніх звітів, завірена службою забезпечення.

Військові частини, що прибули з інших видів ЗСУ, ЦЗП, структурних підрозділів МОУ та Г Ш ЗСУ, забезпечуються пальним за лімітами витрат і планами постачання, які передаються з цими військовими частинами згідно з атестатами.

Військові частини, які тимчасово прибули до виду ЗСУ, ЦЗП, забезпечуються пальним за рахунок його ресурсів згідно із заявкою служби пального виду ЗСУ, ЦЗП, структурного підрозділу МОУ та Г Ш ЗСУ, в якому військова частина постійно знаходиться на забезпеченні.

Заявка подається до ЦУЗПММ.

Про пальне, отримане в іншому ЦЗП військова частина звітує перед ЦЗП, в якому знаходиться на забезпеченні.

При формуванні.

Заново сформована військова частина зараховується на забезпечення пальним і технічними засобами на підставі директиви Міністра оборони України про формування, в якій вказується:

- військова частина (з’єднання) - формувач;

- терміни формування;

- порядок комплектування (особовим складом, технікою, зброєю, пальним та іншими матеріальними засобами).

Військова частина (з’єднання) в ході формування забезпечується матеріальними засобами в тому числі паливо-мастильними матеріалами і технічними засобами служби пального військовою частиною (з’єднанням) - формувачем.

На самостійне забезпечення паливо-мастильними матеріалами і технічними засобами військова частина переходить після закінчення формування. Подальше її забезпечення проводиться службою пально-мастильних матеріалів вищої ланки на основі доповіді (донесення) про отримані нею в період формування пально-мастильні матеріали і технічні засоби. Це донесення повинно бути завірене службою пально-мастильних матеріалів військової частини (з’єднання) - формувача.

З відпрацюванням планів: ”Бойової та мобілізаційної підготовки”, ”Річного господарського плану” військова частина подає заявку на ПММ необхідні їй до кінця поточного року (начальнику служби пального вищої ланки за підпорядкованістю та начальнику ЦЗП (бази, складу) до якого прікріплена на забезпечення). Одночасно надаються відомості про вагу заправки пального і укомплектованості технічними засобами служби, а також атестат, виданий військовою частиною, яка її формувала.

Заново сформованій військовій частині під час зарахування на забезпечення встановлюється (за рахунок резерву ЦУЗПММ, виду ЗСУ, ЦЗП, структурного підрозділу МОУ та Г Ш ЗСУ), ліміт витрати і план постачання пального, а також видається книжка чекових вимог.

Видача пального і технічних засобів платним споживачам дозволяється тільки після попередньої сплати їх вартості з урахуванням складських витрат та подальшим перерахуванням податків до державного бюджету.