Особливості зберігання ОТР.

Масла та рідини з отруйними присадками, а також етиловані бензини, які відносяться до мало шкідливих ОТР, при всіх умовах їх застосування (мирні, воєнні, навчання, марші) повинні зберігатися як і інші нафтопродукти, але при поводженні з ними необхідно дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними. Очищення резервуарів для цих продуктів (за винятком довготривалого зберігання) здійснюється один раз на рік з дотриманням до вимог техніки безпеки.

Після закінчення очищення перевіряється чистота внутрішньої поверхні резервуарів та складається акт з висновками про можливості їх використання для приймання та зберігання відповідних марок ОТР.

Високо небезпечні та помірно небезпечні ОТР при будь-яких умовах їх застосування (мирні, воєнні, навчання, марші) повинні зберігатись тільки на складах, які охороняються, в закритих спеціально обладнаних приміщеннях (сховищах), які не опалюються або на тимчасово виділених площадках окремо від інших продуктів.

Порядок обладнання стаціонарних закритих приміщень (сховищ), які не опалюються, викладений в Керівництві по роботі складів та баз пального.

У всіх сховищах ОТР повинні знаходитись:

- бочки (ящики), закриті кришками, з матеріалами для знезараження залежно від виду ОТР, які зберігаються, встановлені на підставках на 15-20 см від підлоги;

- ящик з сухим розсипчастим піском (сухою тирсою);

- лопата совкова;

- бочка з водою (влітку) та відра;

- засоби індивідуального захисту;

- аптечка для надання першої медичної допомоги при отруєнні;

- засоби пожежогасіння.

Всі тимчасово виділені площадки для зберігання високо-небезпечних та помірно небезпечних ОТР огороджуються колючим дротом. На дверях сховищ, воротах, (при зберіганні рідин на площадках) повинні бути нанесені трафарети із знаком небезпеки, вони повинні бути закриті на замок та опломбовані.

Кожне сховище (приміщення) з ОТР закріплюється наказом командира частини за відповідальною особою (офіцером чи прапорщиком), який несе відповідальність за організацію приймання, зберігання та видачі ОТР та дотримання правил техніки безпеки при роботі з ними.

У місцях зберігання високо-небезпечних та помірно небезпечних ОТР повинні знаходитись стенди з таким інформаційним матеріалом:

- випискою з наказу по частині з переліком посадових осіб, які допущені до роботиз ОТР;

- виписками по наданню першої медичної допомоги потерпілим із Інструкції по поводженню з ОТР, які зберігаються;

- зразком накладної на одержання ОТР.

Резервуари та тара, в яких зберігаються ОТР, повинні бути справні, герметичне закриті та завжди опломбовані. Обов'язковому пломбуванню підлягають також всі пристрої для приймання та зливання.

Залишати порожню тару та тару з ОТР в неопломбованому вигляді та без охорони, особливо в польових умовах, навіть на короткий час, а також зберігати ОТР в таких, які не мають встановленого маркування категорично забороняється.

Зберігання ОТР в місцях стоянки техніки, службових, виробничих та інших приміщеннях, які не призначені для цієї мети, забороняється.

Високо небезпечні та помірно небезпечні ОТР, які видані підрозділам для проведення регламентованих (ремонтних) робіт і не використані протягом робочого дня, дозволяється зберігати в металевому сейфі з нанесеними знаками небезпеки, який закривається та опечатується особисто командиром ремонтного підрозділу. Сейф з ОТР здається під охорону черговому по парку (гаражу) з відповідним записом у книзі прийому під охорону об'єктів парку. Після закінчення регламентних (ремонтних) робіт всі надлишки, а також злиті із системи відпрацьовані рідини повинні бути здані на склад частини.

Порожні резервуари та тара з-під ОТР, в тому числі автомобільні засоби підвезення та перекачування, які не пройшли знезараження після перевезення та видачі ОТР, повинні зберігатись в опломбованому вигляді в сховищах чи на тимчасово виділених площадках, огороджених колючим дротом.

Використання порожньої тари з-під ОТР для зберігання та перевезення води та харчових продуктів категорично заборонено. Для перевезення та зберігання нехарчових продуктів цю тару можна використовувати тільки в крайніх випадках і після ретельного очищення та промивання.

Для забезпечення збереження ОТР та попередження їх протікання всі засоби зберігання (резервуари, бочки, бідони, каністри) з цими продуктами повинні оглядатись відповідальними особами щоденно.

При виявленні протікання в резервуарах чи тарі з ОТР необхідно терміново виконати заходи щодо його усунення. При неможливості ліквідувати протікання ОТР повинна бути перелита (перекачана) в підготовлену запасну (резервну) місткість з дотриманням необхідних заходів безпеки. При збереженні ОТР передбачається збереження резервної чистої порожньої тари.

Забруднені місця та місця, де пролиті ОТР, очищаються та знезаражуються.