Особливості відвантаження та видачі ОТР.

При всіх умовах застосування ОТР відвантажуються та видаються з ЦЗП, складів та баз за нарядами (рознарядками) органів, які займаються забезпеченням, їх відвантаження та видача здійснюється тільки в засоби транспортування і види тари, які передбачені інструкцією.

При отриманні ОТР одержувач крім документів, які перелічені в Керівництві з обліку озброєння, техніки, майна та інших матеріальних засобів у Збройних Силах України, повинен мати виписку з наказу по частині про допуск до роботи з ОТР.

З метою забезпечення збереження ОТР при їх відвантаженні та видачі особливу увагу слід звертати на справність та герметичність засобів транспортування і тари, а також на надійність кріплення у засобах транспортування.

Перед заповненням залізничних чи автомобільних цистерн ОТР повинні бути виконані відповідні підготовчі операції.

Після заповнення цистерн ОТР всі трубопровідні комунікації та засоби перекачування звільняються від залишків продукту.

Залишки зібраних рідин здаються на склад частини в герметичній та опломбованій тарі. У відвантажувальних документах обов'язково вказується клас небезпеки вантажу.

Видача ОТР, крім бензинів та масел, із складів військових частин здійснюється за нарядами (накладними), підписаними начальником служби пального (органу постачання).

На лицьовому боці накладної роблять напис «ОТРУТА», а на зворотному боці одержувач розписується про ознайомлення з правилами поводження та транспортування даної ОТР.

Для отримання з органу забезпечення військових частин ОТР командиром частини (підрозділів) в орган забезпечення (службу) подаються заявки у письмовому вигляді з додатком розрахунку-обґрунтування необхідної кількості рідин, складеного з врахуванням норм їх витрат, оголошених відповідними наказами Міністра оборони України.

Всі випадки видачі ОТР без оформлення вказаних документів та дозволу органів забезпечення повинні негайно розслідуватися, а винні в цьому - притягатися до суворої відповідальності.