Забезпечення військової частини технічними засобами.

Технічними засобами служби пального і запасними частинами до них військові частини забезпечуються:

а) безкоштовно для укомплектування штатно-табельної потреби:

- військові частини, які утримуються за рахунок кошторису МОУ;

- санаторії і будинки відпочинку МОУ;

- організації Товариства сприяння обороні України - на підготовку фахівців для ЗСУ;

- кафедри, відділення, факультети військової підготовки цивільних вищих навчальних закладів - на забезпечення військової підготовки студентів, курсантів;

б) за кошти:

- підприємства, установи та організації МОУ для комплектації продукції, що ними виготовляється, і поточних потреб;

- уповноважені організації - у разі включення їх до затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку майна, яке пропонується для відчуження;

- військові частини та установи інших військових формувань, які включені до схеми мобілізаційного розгортання ЗСУ.

Забезпечення технічними засобами здійснюється ЦУЗПММ, а також ЦЗП за номенклатурою, визначеною ЦУЗПММ.

Щорічно за номенклатурою основних технічних засобів начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України затверджується план їх розподілу. За рештою видів технічних засобів план розподілу затверджується начальником ЦУЗПММ.

Річними планами розподілу передбачається виділення технічних засобів службам пального видів ЗСУ, частинам центрального підпорядкування через ЦЗП для всіх військових частин, які знаходяться на їх забезпеченні, незалежно від підпорядкованості. Форма плану визначається ЦУЗПММ.

Підставою для складання плану забезпечення технічними засобами є:

- дані про штатно-табельну потребу і забезпеченість технічними засобами військ, які знаходяться на забезпеченні;

- план організаційних заходів на рік, що планується;

- розрахунок потреби у тарі для завезення пального у віддалені гарнізони;

- витяг з плану забезпечення технічними засобами, отриманий від ЦУЗПММ;

- дані про резерв технічних засобів на ЦЗП КСП ЗСУ, видів ЗСУ;

- план ремонту технічних засобів.

Потреба видів ЗСУ у технічних засобах визначається:

- для забезпечення військових частин - згідно зі штатами і табелями до штатів;

- для капітального будівництва і капітального ремонту - на підставі заявок замовників капітального будівництва і капітального ремонту з обґрунтуванням до них;

- для утримання запасів пального та їх розосередження, обладнання бортових автомобілів для перевезення пального, створення ділянок масової видачі пального, обладнання нештатних і польових пунктів заправки пальним та інших цілей – за розрахунками-обґрунтуваннями служби забезпечення виду ЗСУ .

Постачання технічних засобів видам ЗСУ організовує ЦУЗПММ на підставі плану забезпечення технічними засобами. Для цього служба пального виду ЗСУ надсилає до ЦУЗПММ дані про розподіл виділених видам ЗСУ технічних засобів із зазначенням їх кількості, найменувань військових частин, що отримують технічні засоби, поштової адреси, станції призначення і належність до залізниці (окремо для відвантаження вагонами, контейнерами та багажем).

Розподіл надсилається:

- попередній на I квартал - за 75 днів до початку року, що планується, на підставі

даних, які повідомляє ЦУЗПММ;

- уточнений на рік з розподілом за кварталами - у термін, що не перевищує одного місяця з дня отримання від ЦУЗПММ витягу із затвердженого плану забезпечення технічними засобами.

Постачання (видача) технічних засобів військовим частинам з ЦЗП, підприємств МОУ та національної економіки здійснюється за нарядами та рознарядками ЦУЗПММ.

Сема забезпечення Збройних Сил України технічними засобами служби пального.

Першочергово військової частини укомплектовуються технічними засобами служби пального у відповідності до табелю.

Табельна потреба в технічних засобах залежить від встановлених перехідних запасів і НЗ палива, кількості і видів бойових і транспортних машин і об’єму пального, що витрачаються ними, маси заправки військової частини.

У період формування військова частина згідно заявки отримує належні їй за табелем технічні засоби. В подальшому військова частина отримує технічні засоби тільки на заміну списаних, при зміні штату і табеля до нього, а також при заміні застарілих зразків новими.

Постачання технічних засобів військовим частинам здійснюється ЦУЗПММ за планами забезпечення, які розробляються:

- у мирний час - на І рік,

- у воєнний час - на І місяць

Річні плани забезпечення технічними засобами складаються на основі річних звітів військових частин.

Звіти являються одночасно і заявками на недостаючи технічні засоби і надсилаються командирам (начальникам) вищого рівня за підпорядкованістю та начальнику ЦЗП (бази, складу) відповідно до схеми забезпечення.

Рознарядки (наряди) висилаються ЦУЗПММ до ЦЗП (складів і баз пального), а виписки з них у вигляді повідомлень у військові частини.

Забезпечення військових частин лабораторним посудом, хімічними реактивами, запасними частинами, комплектуючими виробами та іншими матеріалами, що вільно реалізуються через оптово-роздрібну мережу, здійснюється ЦУЗПММ та ЦЗП за заявками військових частин, шляхом закупівлі цього майна у суб’єктів підприємницької діяльності встановленим порядком у межах виділених на це асигнувань.

Бочки, каністри, встановлені на техніку військової частини з метою збільшення запасу ходу машин у табельну потребу не зараховуються, а видаються понад табельну потребу.

Залежно від використання технічні засоби поділяються на технічні засоби поточного забезпечення і непорушного запасу.

До поточного забезпечення відносяться технічні засоби, які використовуються у військовій частині відповідно до штату, табелів і норм мирного часу.

До непорушного запасу відносяться технічні засоби, якими забезпечена військова частина відповідно до штату, табелів і норм воєнного часу, знаходяться на довгостроковому зберіганні.

Надлишкові технічні засоби і ті, що не можуть бути використані за призначенням, підлягають відчуженню та реалізації у встановленому порядку.

Передача цього майна здійснюється за нарядами ЦУЗПММ.