Порядок отримання ТЗСП із ЦЗП і складу військової частини.

Видача технічних засобів служби пального проводиться із ЦЗП (складів і баз пального).

а) При знаходженні військових частин на значній відстані від ЦЗП (складів і баз пального), технічні засоби з них можуть відвантажуватися залізничним транспортом.

Технічні засоби, заплановані до відправки залізничним транспортом, повинні бути справними і комплектними. Підставою для відправки технічних засобів залізничним транспортом являється наряд (форма 200).

Для прийому технічних засобів, що прибули залізницею, командиром частини призначається комісія. Комісія в присутності представників залізниці проводить прийом технічних засобів.

У всіх випадках при отриманні технічних засобів, що прибули залізницею, складається акт прийому (форма 4).

При виявленні пошкоджених вагонів, пломб на них, а також при наявності дефектів в упаковці (тарі) та ознак втрати або пошкодження вантажу комісією військової частини у присутності представника залізниці складається комерційний акт. У випадку, якщо комісія виявить некомплектність, пошкодження технічних засобів, що прибули в непошкодженому вагоні за пломбами відправника, претензії пред’являються до постачальника.

У роботі комісії з прийому технічних засобів в цих випадках приймає участь представник незацікавленої організації.

б) Видача технічних засобів з ЦЗП (складів і баз пального) може проводитись за рознарядкою або нарядом ЦУЗПММ . В цьому випадку військова частина проводить отримання ТЗ безпосередньо своїм транспортом. При наявності рознарядок на видачу ТЗСП з ЦЗП, складів та баз пального, видача оформляється накладними (форма 2), які виписуються в обліково – операційному відділі (ООВ) установи.

Якщо видача технічних засобів проводиться за нарядом, то останній одночасно виконує роль розпорядкувального і прихідно-витратного документа.

При отриманні ТЗСП представник військової частини повинен мати:

- довіреність (форма М-2);

- посвідчення особи отримувача;

- повідомлення (наряд);

Якщо технічні засоби отримувач вивезти за один рейс не може, то на кожну видачу в обліково-операційному відділенні складу пального виписується накладна (форма 2).

в) Військові частини, що входять у склад з’єднання, отримують технічні засоби на складі пального з’єднання, на підставі рознарядки з’єднання, за накладною, яку підписує начальник служби пального з’єднання після пред’явлення отримачем довіреністю (форма М-2).

г) Підрозділи військової частини отримують технічні засоби (майно) зі складу пального військової частини на підставі заявки на виділення технічних засобів, яку подає командир підрозділу на ім’я командира військової частини (заступника командира частини з тилу).

Після чого на підставі позитивного рішення командира військової частини (заступника командира з тилу) у службі пального частини виписується накладна (форма 2), яка служить підставою для отримання ТЗ.

д) Передача технічних засобів з однієї військової частини в іншу в межах з’єднання проводиться на підставі розпорядження заступника командира з’єднання з тилу та оформлюється накладною (форма 2).

Передача технічних засобів у військову частину, яка не входить в склад даного з’єднання, а також здача на ЦЗП проводиться згідно з нарядом ЦУЗПММ.

При отриманні технічних засобів перевіряється технічна документація (паспорти-формуляри, інструкції та ін.) кількість, комплектність та їх технічний стан. Прийняті в експлуатацію технічні засоби, наказом командира частини закріпляються за посадовими особами та підрозділами, для їх подальшої експлуатації. Про це робиться відмітка у паспорті-формулярі і з цього моменту рахується початок експлуатації (введення в експлуатацію) технічних засобів.

Експлуатація тих видів технічних засобів, на які паспорти-формуляри не ведуться, вважаються з дати виготовлення або дати введення їх в експлуатацію за наказом командира частини.

Надлишкові технічні засоби і ті, що не можуть бути використані за призначенням, підлягають відчуженню та реалізації у встановленому порядку.

Передача цього майна здійснюється за нарядами ЦУЗПММ.

Передача технічних засобів іншим міністерствам та відомствам здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та наказами Міністра оборони України (за нарядами ЦУЗПММ).

У разі вибуття військової частини зі складу виду ЗСУ в атестаті вказується її забезпеченість технічними засобами на день вибуття.

У разі розформування військової частини технічні засоби здаються в ЦЗП або перерозподіляються між іншими військовими частинами за нарядами ЦУЗПММ.

Під час здачі технічних засобів складається акт (форма 12) у трьох примірниках. Перший примірник видається військовій частині, яка здає технічні засоби, другий надсилається до ЦУЗПММ, третій залишається у військовій частині, яка прийняла технічні засоби.