Категорування технічних засобів служби пального.

Технічне освідування технічних засобів проводиться з метою визначення їх справного стану та придатності до використання за призначенням, а також виявлення засобів, які потребують відновлення працездатності або які підлягають поданню до списання.

Технічне освідування технічних засобів проводиться при їх :

- надходженні в частину та введенні в експлуатацію;

- після виробки,напрацювання (строків служби) до чергового ремонту або списання;

- при аварійних пошкодженнях.

Для технічного освідування наказом командира частини призначається комісія, яка зобов'язана

перевірити комплектність технічного засобу, визначити його технічний стан та категорійність, скласти акт згідно з вимогами наказу Міністра оборони України

№ 165 від 21.06.94 р.

До справних технічних засобів належать засоби, які повністю укомплектовані належними справними, відрегульованими і працюючими агрегатами та системами, поверхневими приладами, запасними частинами та інструментом і придатні для негайного використання за призначенням.

Основні робочі показники справних технічних засобів повинні бути не нижчі, ніж на 10 -15% номінальних паспортних показників.

До несправних технічних засобів належать технічні засоби, які потребують за своїм технічним станом середнього (СР) або капітального (КР) ремонту , а також технічні засоби, які не можуть бути використані негайно за функціональним призначенням через некомплектність і які мають несправності, що не можуть бути усунені протягом двох годин.

У випадках аварійного виходу технічних засобів у ремонт впродовж не більше трьох діб провадиться адміністративне розслідування причин, які призвели до їх псування.

При встановленні фактів виходу з ладу технічних засобів через неправильну експлуатацію або недбале відношення, винуваті притягаються до відповідальності.

Технічне освідування технічних засобів, які виробили встановлені норми напрацювання (строк служби) до ремонту або списання, провадиться, як правило, в період проведення їх сезонного технічного обслуговування, який передує моменту виробки встановлених норм.

У випадку відповідності технічного стану вимогам нормативно-технічної документації тих технічних засобів, які проходили освідування, наказом командира частини продовжується строк експлуатації із збереженням категорії.

При технічному освідуванні технічним засобам в цілому встановлюються такі категорії (згідно керівництва зі встановлення строків корисної експлуатації до ремонту та списання технічних засобів служби пально-мастильних матеріалів, введеного в дію наказом МО України від 2011р. №828.):

Перша категорія - справні, нові, які не були в експлуатації, знаходяться в межах гарантійного строку, з пробігом до 3000км. чи строком зберігання до

3-х років.

Друга категорія - справні (працездатні):

- нові,не введені в експлуатацію, які знаходяться за межами гарантії з пробігом більше 3000 км чи строком зберігання більше 3-х років;

- які знаходяться в експлуатації;

- які піддавалися регламентованому технічному обслуговуванню (РТО), середньому, капітальному ремонту або регламентованому ремонту (РР).

Третя категорія - які підлягають РТО, знаходяться на РТО;

- які потребують або знаходяться на середньому ремонті;

- технічно несправні.

Четверта категорія - які підлягають або знаходяться на РР;

- які потребують або знаходяться на капітальному ремонті;

- технічно несправні.

П’ята категорія - які підлягають списанню за непридатністю до використання (технічно несправні, відновлення яких неможливе чи економічно недоцільне).

При технічному огляді складальних одиниць, вузлів та агрегатів, матеріалів категорії встановлюються у відповідності до наведеної таблиці.