Порядок списання технічних засобів служби пального.

Технічні засоби служби пального списуються в порядку, передбаченому наказом Міністра оборони України від 21.06.94 № 165. ”Керівництво по списанню з обліку матеріальних та грошових засобів у Збройних Силах України”.

Технічні засоби, що прийшли в непридатність або втрачені, списуються згідно з актами технічного стану або інспекторським посвідченням.

За актами технічного стану списуються наступні технічні засоби:

- непридатні до використання по проходженню встановлених амортизаційних періодів експлуатації, якщо вони за своїм технічним станом не можуть бути відремонтовані і використані за прямим призначенням;

- зняті у встановленому порядку з постачання;

- стали непридатними до використання в процесі досліджень і випробувальних робіт, проведених згідно з планами командування.

Визначення технічного стану непридатних до використання технічних засобів і складання актів на їх списання проводиться комісією, призначеною командиром військової частини з числа посадових осіб, що знають влаштування, правила ремонту і експлуатації даних технічних засобів.

Головуючий і члени комісії, які підписали акт, а також командир частини (начальник закладу), який затвердив цей акт, несуть відповідальність за неправильний висновок про технічний стан списаних технічних засобів і про їх використання після їх списання.

Акт на списання технічних засобів, що подається на затвердження старшому начальнику, складається в двох примірниках і направляється на затвердження. Після затвердження акту перший примірник повертається у військову частину і являється підставою для списання вказаних у ньому технічних засобів з книг і карток обліку.

Права посадових осіб, які проводять списання матеріальних засобів за актами, а також граничні суми вартості матеріальних засобів, на які надається право посадовим особам затверджувати акти технічного стану, викладені у наказі Міністра оборони України від 21.06.94 № 165 - 94р.

Посадові особи, яким надається право затверджувати акти на списання матеріальних засобів Вартість матеріальних засобві за одиницю або одним актом, виражена в посадових окладах осіб, які затверджують акт
Командир частини
Командир з’єднання
Начальники постачальних служб армій, корпусів
Командуючі арміями /корпусів/
Начальники постачальних управлінь, служб видів ЗС
Начальники центральних управліньМО України
Заступники МО України

 

Норми амортизаційних періодів являються мінімальними і не можуть бути підставою для списання технічних засобів, якщо вони за своїм технічним станом придатні до подальшої експлуатації.

За інспекторським посвідченням списуються технічні засоби, втрачені внаслідок знищення, крадіжки, а також зіпсовані і передчасно зношені.

Списання технічних засобів, що не прослужили встановлений термін, проводиться:

- за рахунок винних осіб;

- за рахунок держави.

Списання їх за інспекторським посвідченням допускається тільки у випадках, коли сума збитку, завданого втратою, не може бути відшкодована за рахунок винних осіб і повинна бути повністю або частково віднесена за рахунок держави.

Для виявлення причин передчасного виходу з ладу технічних засобів і виявлення ступеня вини посадових осіб згідно з рапортом начальника служби пального або командира підрозділу, командиром частини призначається адміністративне розслідування. Воно проводиться письмово і повинно бути закінчено в місячний період. При виявленні вини посадових осіб рішенням командира частини вони притягуються до матеріальної, дисциплінарної чи кримінальної відповідальності, в залежності від вартості збитку, ступеня вини.

Підстава і порядок притягнення до матеріальної відповідальності військовослужбовців при нанесенні майнового збитку визначається "Положенням про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, завдану державі", - Наказ МО України 1995р. № 201.

У випадку вмисного знищення, пошкодження, крадіжки, незаконної витрати військового майна, незалежно від того, чи мають вони ознаки складу злочинності, матеріальні збитки військовослужбовцями і призваними на збори військовозобов'язаними відшкодовуються в повному розмірі.

Командир військової частини видає наказ про притягнення винного до матеріальної відповідальності.

Наказ про відшкодування матеріального збитку об’являється винній особі під розписку.

Вартість технічних засобів визначається з врахуванням періоду амортизації.

Технічний засіб, на підставі наказу, списується з книг обліку і заноситься в книгу обліку нестач військової частини, з якої вони будуть списані після утримання з винного суми нарахування.

Якщо матеріалом розслідування встановлено, що винних в передчасному виході з ладу технічних засобів немає, то рішенням командира частини технічні засоби списуються за інспекторським посвідченням за рахунок держави.

Інспекторські посвідчення на списання технічних засобів , як і інших матеріальних засобів за рахунок держави, видаються:

1. При втраті технічних засобів в результаті стихій або воєнних дій.

2. При знищенні або приведенні технічних засобів в непридатний стан згідно з розпорядженням військового командування з метою попередження захоплення їх противником.

3. Якщо сума збитку, завдана втратою, перевищує суму стягнення, визначену судовими органами по стягненню з винного, або перевищує суму нарахування, які згідно із законом можна накласти на винного в адміністративному порядку.

4. При втраті технічних засобів в результаті пожежі, катастрофи чи аварії, якщо на винного не заведено кримінальної справи, і відсутні підстави для віднесення суми завданого збитку за рахунок винної особи.

5. При відсутності чиєї-небудь вини у завданні матеріального збитку державі і

при встановлені повної безнадійності відшкодування.

Право видачі інспекторських посвідчень на списання за рахунок держави передчасно зношених і втрачених матеріальних засобів представляється посадовим особам на граничні суми, визначені наказом Міністра оборони України від 21.06.94 № 165.

Посадові особи,яким надається право підпису інспекторських посвідчень та затвердження актів Гранична сума в посадових окладах осіб, які видають інспекторські посвідчення Особи, за клопотанням яких приймаються рішення про видачу інспекторських посвідчень
Командири військових частини до 1 За клопотанням начальників служб частини
Командири з’єднань до 2 За клопотанням командирів підпорядкованих в/частин
Командуючі арміями, арм.корпусів до 5 За клопотанням командирів військових частин та з’єднань
Начальники головних / центральних /управлінь МО України до 20 За клопотанням відловідних командирів та начальників
Заступники Міністра оборони України до 25 -//-//-//-

 

Видача інспекторських посвідчень на суму понад 25 посадових окладів і затвердження актів на списання проводиться тільки за рішенням МО України.

Для отримання інспекторського посвідчення на списання за рахунок держави втрачених технічних засобів від вищих посадових осіб командир військової частини представляє по команді клопотання з додатком до нього наступних документів:

- витяг з книги обліку нестач;

- акт списання, технічного стану;

- паспорт-формуляр;

- матеріал адміністративного розслідування або кримінальної справи та інші потрібні документи згідно наказу Міністра оборони України від 21.06.94 № 165.

Після отримання інспекторського посвідчення військова частина суму збитку, дозволену до списання за рахунок держави, списує з книги обліку нестач з посиланням на інспекторське посвідчення.