Норми витрати пального.

Важливим фактором, який забезпечує контроль за економією ПММ, є нормування їх витрат на матеріальній частині. Витрати пального, мастильних матеріалів та спеціальних рідин на експлуатацію, ремонт, консервацію та зберігання озброєння, техніки та обладнання Збройних Сил визначаються техніко-економічно обґрунтованими нормами.

Норми витрати пального можуть бути - постійними або тимчасовими.

Постійні норми витрати пально-мастильних матеріалів для зразків техніки, яка використовується в галузях національної економіки, затверджуються Кабінетом міністрів України. Норми витрати ПММ для техніки, яка поступає в Збройні Сили України, оголошується наказом Міністра оборони України.

Для кожного зразка техніки та озброєння , на які норми витрати ПММ Кабінетом міністрів України не затверджені, постійні норми розробляються на підставі звітних даних про фактичну витрату пально-мастильних матеріалів, отриманих при експлуатації, ремонті та консервації техніки у військових частинах (кораблях ВМС) за період не менше року.

Їх розробляють головні та центральні управління Міністерства оборони України, які відповідають за експлуатацію озброєння, техніки та обладнання, узгоджують їх з Центральним управлінням забезпечення пально-мастильними матеріалами Головного управління логістики Командування сил підтримки ЗСУ (ЦУЗПММ) та вводять в дію наказом Міністра оборони України.

Тимчасові норми витрати ПММ вводяться в дію наказами (директивами) та вказівками відповідних Командувачів видами ЗС України, начальниками родів військ, начальниками головних та центральних управлінь МО України, що займаються розробкою, замовленнями та експлуатацією озброєння і техніки. Ці норми перед застосуванням узгоджуються з Центральним управлінням забезпечення пально-мастильними матеріалами Головного управління логістики Командування сил підтримки ЗСУ. Вони вводяться в дію на термін не більше двох років.

При відсутності постійних або тимчасових норм витрат пально-мастильних матеріалів, до їх встановлення, ПММ виділяються на озброєння (техніку) відповідно до Інструкцій по їх експлуатації, але на строк не більше трьох місяців з моменту введення їх в експлуатацію. Відповідальність за своєчасну розробку та правильне застосування постійних та тимчасових норм витрат ПММ на озброєнні, техніці та обладнанні ЗС України покладається на відповідні головні та центральні управління Міністерства оборони України, а контроль за їх застосуванням - на Центральне управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Головного управління логістики Командування сил підтримки ЗСУ.

При проведенні фізико-хімічних аналізів, лабораторних та науково-дослідних робіт в лабораторіях науково-дослідних закладів та установ, в навчальних закладах, на підприємствах та у військових частинах потрібно керуватись нормами витрати ПММ, які встановлені відповідними стандартами та технічними умовами.

У Збройних Силах України при експлуатації (використанні), ремонті, консервації та зберіганні озброєння, техніки та обладнання застосовуються марки пально-мастильних матеріалів, які передбачені технічною документацією та допущені до застосування.

Розрізняють основні марки ПММ, дублюючі та резервні. Застосування резервних марок ПММ допускається у виключних випадках з дозволу посадової особи, яка відповідає за експлуатацію і ремонт відповідного зразка техніки у військовій частині (з’єднанні).

Експлуатація техніки, на якій застосовується резервна марка пально-мастильних матеріалів, повинна бути терміново припинена при поступленні у військову частину основних або дублюючих марок пально-мастильних матеріалів. Після проведення дослідів та накопичення досвіду експлуатації техніки дозволяється вносити зміни в норми витрати пального за вказівками начальників головних та центральних управлінь, які відповідають за розробку норм витрат пально-мастильних матеріалів, та начальника Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Головного управління логістики Командування

сил підтримки ЗС України.