Завдання і види контролю господарської діяльності військової частини.

З метою успішного здійснення господарської діяльності у військових частинах повинен систематично проводитися контроль за своєчасним і всебічним їх забезпеченням матеріальними та грошовими засобами та законністю їх витрачання.

Основними завданнями контролю господарської діяльності військової частини є перевірка правильності і своєчасного виконання законів, постанов уряду України, наказів МО, його заступників та інших посадових осіб, виконання вимог статутів, положень, керівництв та інструкцій з питань ведення військового господарства, а також надання допомоги посадовим особам у керівництві військовим господарством.

За видами контроль господарської діяльності військової частини може бути попереднім і подальшим.

Попередній контроль - здійснюється кожною посадовою особою в межах наданих їй прав до підписання наказів, розпоряджень, первинних облікових документів, затвердження відповідних планів і проведення в життя рішень (запланованих заходів) з питань господарчої діяльності. Головна мета цього контролю - попередити незаконне і нецілеспрямоване здійснення господарських операцій, усунути можливість порушення законності у витрачанні матеріальних і грошових засобів.

Подальший контроль - здійснюється з метою перевірки законності, цілеспрямованості і правильності вже здійснених господарських операцій. За термінами проведення він може бути плановим і позаплановим.

Плановий контроль - здійснюється в терміни, передбачені Статутом внутрішньої служби Збройних Сил України, Корабельним статутом Військово-Морських Сил, положенням про військове (корабельне) господарство Збройних Сил, настановами, керівництвами і інструкціями, а також за планами відповідних посадових осіб.

Позаплановий контроль - здійснюється за рішенням відповідних посадових осіб при наявності сигналів про зловживання, про великі недоліки у діяльності служб, при надходженні

скарг військовослужбовців, а також у інших необхідних випадках. Терміни, зміст, форма і порядок проведення позапланового контролю встановлюється посадовою особою, за рішенням якої він здійснюється.

Формами подальшого контролю є:

- інвентаризація матеріальних засобів;

- перевірка господарської діяльності;

- документальна ревізія.

1. Інвентаризація матеріальних засобів проводиться внутрішньою перевірочною комісією військової частини.

2. Перевірка господарської діяльності проводиться органами управління, яким підпорядковані військові частини, заклади та установи.

3. Документальна ревізія проводиться органами управління, які безпосередньо здійснюють забезпечення військових частин закладів та установ Міністерства Оборони, незалежно від їх підпорядкування.