Порядок приймання і здачі справ та посади начальника служби пального.

З метою збільшення відповідальності за керівництво військовим господарством і забезпечення зберігання державної власності всі посадові особи при призначеннях на посади зобов’язані здавати і приймати справи і посади.

Після прибуття у військову частину офіцер приступає до прийому посади, на яку призначений наказом.

Для прийому і здачі справ та посад, починаючи з начальника служби військової частини і їм відповідними посадовими особам, наказом командира частини призначується комісія.

В роботі по прийому і передачі справ та посад всіма матеріально-відповідальними особами військової частини (з’єднання) обов’язково приймає участь внутрішня перевірочна комісія.

Прийом і передача справ і посади начальника служби пального в господарському відношенні включає:

- вивчення приймаючим стану служби пального;

- ознайомлення з посадовими особами;

- перездачу хто здає і прийом тим , хто приймає техніку, матеріальні засоби, документи;

- документальне оформлення прийому і передачі справ і посади.

Призначений на нову посаду начальник служби пального військової частини після прибуття відрекомендовується згідно вимогам Статуту внутрішньої служби Збройних сил України командиру військової частини, а потім його заступникам в тому числі і заступнику командира частини з тилу, як своєму безпосередньому начальнику. Після відрекомендування начальник служби знайомитись з посадовими особами військової частини, нафтобази, ЦЗП, що здійснюють поставки пально-мастильних матеріалів і технічних засобів для військової частини.

Прийом і передача справ і посад здійснюються по календарному графіку, розробленому сумісно з тим хто приймає справи, тим хто їх передає та головою комісії.

Цей план розробляється по довільній формі і повинен передбачати виконання всієї наступної роботи в межах часу, що відведений для прийому і передачі справ та посади.

Як правило, в план входять наступні пункти:

- послідовність і строки заслуховування доповідей посадових осіб, підпорядкованих тому, хто передає справи і посаду;

- послідовність і строки перевірки служби і окремих об’єктів служби (складу ПММ, сховищ, заправного пункту і технічних засобів служби, організацію зберігання пально-мастильних матеріалів і технічних засобів служби в підрозділах);

- строк, до якого повинні проводитись за книгами і картками обліку всі приходні і розхідні операції згідно документів, що виписані на підставі вказівок того, хто передає справи і посаду;

 

 

- часткові строки складання відомостей наявності і якісного стану паливо мастильних матеріалів і технічних засобів служби;

- кінцевий строк складання відомостей наявності і якісного стану матеріальних засобів і оформлення акту.

Календарний план затверджується заступником командира частини по тилу.

Для прийому і передачі справ та посад встановлюються наступні строки:

- командиром військової частини - не більше 10 діб,

- заступник командира військової частини з тилу - не більше 20 діб,

- начальником служби пального- не більше 15 діб,

- начальником відділу зберігання ПММ і технічних засобів - не більше 5 діб.

Строк прийому і передачі справ та посади нараховується з моменту прибуття у військову частину нової призначеної особи для прийому справ і посади.

Прийом і передача справ та посади повинні проходити без порушень нормальної роботи служби. Керівництво роботою служби до завершення прийому і передачі справ та посади (до затвердження) здійснює особа, що передає справи і посаду.

На час прийому і передачі справ та посади поточна робота складу ПММ, як правило, припиняється.

Видача матеріальних засобів зі складів в цей період проводиться тільки з дозволу особи, що приймає справу і посаду.

 

Порядок прийому-задачі справ і посади. Документальне оформлення прийому-передачі справ та посади.

Приймаючи справи і посаду начальника служби пального військової частини зобов’язаний:

- ознайомитись з загальними питаннями ведення військового господарства служби пального військової частини;

- перевірити стан дисципліни, бойової підготовки підпорядкованих підрозділів, їх укомплектованість особовим складом, технікою та інші питання;

- ознайомитись з актами останніх перевірок господарської діяльності (документальної ревізії) служби пального;

- заслуховувати в присутності передаючого справи і посаду доповіді підпорядкованих посадових осіб про стан господарства служби пального;

- перевірити ступінь виконання річного господарського плану, економічної роботи, план контрольно-ревізійної роботи з питань служби пально-мастильних матеріалів, а також виконання пропозицій попередніх перевірок і документальних ревізій, стан обліку і звітності по службі,

- перевірити наявність і якісний стан матеріальних засобів, техніки і майна в підрозділах, службі пального, на складі, а також організацію їх експлуатації, зберігання , ремонту і обліку.

Приймання справ і посади виконується особисто приймаючим від передаючого в присутності комісії.

Комісія, призначена для прийому і передачі справ і посади, або внутрішня перевірочні комісія будує свою роботу так само, як і при проведенні перевірки господарської діяльності військової частини.

 

 

Для ознайомлення з загальними питаннями стану служби, особа, що прийняла справи і посаду, вивчає умови розташування військової частини, розміщення складу пально-мастильних матеріалів, заправного пункту, парків, майстерень, їх обладнання і стан, встановлений порядок забезпечення паливо-мастильними матеріалами і технічними засобами служби пального, розташування нафтобази, ЦЗП, здійснюючих постачання ПММ військовій частині.

Комплектність служби вивчається шляхом співставлення штатної чисельності і чисельності особового складу за списком і техніки, що є в наявності. Стан дисципліни особового складу попередньо може бути встановленим по особистим справам і службовим карткам.

При ознайомленні з особовим складом, приймаючий посаду вислуховує передаючого справи і посаду про ділові якості підпорядкованих військовослужбовців.

Стан бойової, виховної і спеціальної підготовки особового складу визначається за результатами останніх інспекторських (контрольних) перевірок , виконання навчальних планів і функціональних обов’язків посадовими особами в процесі роботи.

Перевірка бойової і мобілізаційної готовності служби пального здійснюється шляхом ознайомлення з відповідними мобілізаційними документами, районом збору по бойовій тривозі особового складу і техніки служби, та збору їх при виході на навчання та вирішені інших завдань.

Ознайомлення з результатами попередніх перевірок служби пального повинно починатися з актів документальної ревізії (перевірки господарської діяльності, інспекторської перевірки), висновки вище стоячих органів і наказів командира частини по результатах цих перевірок.

При перевірці річних і місячних планів встановлюється, які заходи передбачені з питань ведення військового господарства служби пального військової частини і як вони виконані.

При перевірці стану обліку і звітності, законності господарських операцій насамперед слід встановити, чи відповідає заведений облік і звітність вимогам керівних документів. Потім порівнюються дані обліку частини з врахуванням даних органів вищої ланки.

При прийомі посади начальника служби пального для тимчасового виконання ( на період відпустки, хвороби, відрядження штатної посадової особи та ін.) час на прийом – передачу посади обмежується. При цьому наявність матеріальних засобів підтверджується матеріально відповідальними особами.

Всі термінові справи повинні вирішуватись по можливості тим, хто передає посаду. Про прийом - передачу посади доповідається командиру частини.

Особа, що допущена до тимчасового виконання обов’язків, призначається наказом командира військової частини і несе відповідальність згідно з діючим законоположенням.

Якщо при прийомі справ та посади начальника служби пального військової частини виявлені зловживанням, крадіжки, пошкодження майна або плутанина обліку, то той, хто приймає справу і посаду, доповідає командиру частини про необхідність призначення спеціальної перевірки наявності, якісного стану, обліку і законності витрат матеріальних і грошових засобів.

 

 

Прийом і передача справ та посади начальника служби пального військової частини оформлюється актом.

До акту додаються відомості наявності і якісного стану матеріальних засобів

з зазначенням наявності, якісного стану, залишків і нестач, а також пояснення передаючого справи і посаду про причини утворення нестач, лишків, недоліків та прорахунків в роботі.

В тих випадках, коли той, хто передає, або ново призначений начальник, має по окремих розділах акту заперечення, він викладає їх у письмовому вигляді в акті і ставить свій підпис. Командир частини при затвердженні акту прийому і передачі справ та посади начальника служби пального зобов’язаний розглянути заперечення. При необхідності для виявлення справжнього положення і розгляду заперечень того хто здає (приймає) справи і посаду, наказом командира частини призначається службове розслідування, яке повинно завершитись за два тижні.

Акт і відомості наявності і якісного стану матеріальних засобів підписується

приймаючим і передаючим справи і посаду, а також членами комісії, що проводили інвентаризацію матеріальних засобів і перевірку господарської діяльності служби пального військової частини. Відомості, крім вказаних осіб, підписуються також посадовими особами, що прийняли матеріальні засоби на відповідальне зберігання.

Акти затверджуються:

- при прийомі та передачі справ та посади заступниками командира і начальниками служб частини та їм відповідним особам - командиром частини;

- при прийомі та передачі справ та посади начальника складу, майстерні та їм відповідним особам - вищим начальником за підлеглістю.

Про прийом і передачу справ та посади, начальником служби військової частини, подається рапорт заступнику командира частини з тилу.

Рішення про усунення відмічених в акті прийому і передачі справ та посади прорахунків повинно бути прийнято командиром частини не пізніше 10-денного строку . В тому випадку, коли по результатах нестач проводиться службове розслідування, рішення про притягнення звинуваченого до матеріальної відповідальності повинно прийматись командиром частини не пізніше місячного строку з дня завершення розслідування. Особа, що передає справи і посаду, вибуває до нового місця служби після затвердження акту прийому і передачі справ, командиром частини.

Заступник командира з тилу несе відповідальність за організацію і якісне проведення прийому і передачі справ та посади начальника служби пального військової частини.

Результат прийому і передачі справ та посади начальника служби пального оголошується в наказі командира військової частини .