Урок 9.

ТЕМА:Музика як мова почуттів .

 

Мета уроку :

Навчальна :Спостереження за широким колом настроїв та почуттєвого світу людини;

- порівняння поліфонічної та гомофонно-гармонічної музики та творів різних жанрів;

- виконання народних та композиторських пісень;

Виховні:Виховувати інтерес та любов до музики

Розвиваюча:Розвивати навички активного сприймання музичного твору ;

- розвиток вокально-хорових навичок.

- розвиток музично – слухової уваги, зосередженості;

- розвиток та збагачення слухової пам”яті;

- розвиток емоційної та словесно – логічної памяті, довільної уваги, образної уяви, фантазії.

Корекційні завдання:корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;

- Корекція правильної постави під час співу;

- Корекційний розвиток моторних функцій і дихання;

- Корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.

Наочні посібники:А. Лобова « Музичне мистецтво»

6 клас. Портрети композиторів , які вивчалися

Музичний матеріал:Хлоп’ята і дівчата»

«Музика»

Т. Н. З :магнітофон.

 

ХІД УРОКУ.

 

Організація учнів до уроку .

Музичне вітання.

Музика чарівне диво, звідки така грайлива

Чи надовго? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?

Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті

Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,

Здрастуй музико, здрастуй музико –Привіт!

Музика – мова почуттів


Чи замислювалися ви коли-небудь, що музика — це дивовижне мистецтво, без якого неможливо уявити наше життя? Вона супроводжує нас усюди — вдома, в кіно, театрі, звучить по радіо і на телебаченні. Музика є й у шкільному житті: ранки, музичні та літературні вечори.
Не всі музичні твори сприймаються легко, однак у кожному композитори передають свої емоції.


Прослухаймо вже відомі фрагменти і поміркуймо, які почуття передали композитори в музиці.

Слухання. Дж. Гершвін. Колискова з опери „Поргі і Бесс”

Слухання. Л. Бетховен. П’ята симфонія, 1 ч. (уривок)

Виберіть правильне твердження
Жак Брель за походженням
Француз.
Бельгієць.
Італієць.

Виберіть правильне твердження
Вальс – це одноголосий вокальний твір.
Вальс – це музичний твір для виконання голосом без слів.
Вальс – це парний бальний танець у тридольному розмірі.

Виберіть правильне твердження
Симфонія – це великий твір для симфонічного оркестру.
Симфонія – це парний бальний танець.
Симфонія – це музичний твір імпровізаційного складу.

Розгадайте загадку – і дізнаєтеся, що стало першим завданням з композиції і одночасно першим професійним твором композитора В. Барвінського.
Виберіть правильне твердження
Джаз – це напрям естрадної, переважно танцювальної музики.
Джаз – це невеликий музичний твір імпровізаційного складу.
Джаз – це великий твір для симфонічного оркестру.

Виберіть правильне твердження
Індивідуальний музичний стиль – це
Творча манера, власний, неповторний „почерк” композитора чи виконавця
Загальна назва групи клавішних інструментів
Перекладення партитури опери, кантати, балету, симфонії, концерту для виконання на фортепіано

Виберіть правильне твердження
Улюблений інструмент Й. Баха
Скрипка.
Орган.
Клавесин.

Виберіть правильне твердження
Автор симфонії № 5, в якій у першій частині звучить „тема долі”
Й. Бах
Л. Бетховен
Дж. Гершвін

 

Здається, тільки вчора ми переступили поріг школи, розучили пісню А. Островського „Хлоп’ята і дівчата”, а вже зима не за горами. Великі хмари холодом нагусли, червоне листя падає в гаю. Летять у вирій дуже дикі гуси,
а я слонам привіт передаю. Ліна Костенко

 

Пригадаймо пісню Анатолія Островського „Хлоп’ята і дівчата”.

Караоке. Пісня А. Островського „Хлоп’ята і дівчата”

Караоке. Пісня Ю. Рожкова „Музика”

Підсумки уроку


Музику можна назвати „дзеркалом почуттів”, адже вона відображає духовний світ людини, передає її настрій, почуття, характер і долю.