Реферат Курсовая Конспект
Музика як мова почуттів - раздел Философия, Конспекти Уроків З Музичног...
|
Конспекти уроків
З музичного мистецтва
для 6 – класів
На перший семестр
ТЕМА: Музика як мова почуттів
УРОК 1
Тема уроку: Пісня – душа народу.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна :Спостереження за широким колом настроїв та почуттєвого світу людини;
- порівняння поліфонічної та гомофонно-гармонічної музики та творів різних жанрів;
- виконання народних та композиторських пісень;
Виховна : Виховувати інтерес, любов до музики.
Розвиваюча:Розвивати навички активного сприймання музичного твору ;
- розвиток вокально-хорових навичок.
- розвиток музично – слухової уваги, зосередженості;
- розвиток та збагачення слухової пам”яті;
- розвиток емоційної та словесно – логічної памяті, довільної уваги, образної уяви, фантазії.
Корекційні завдання:корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;
- Корекція правильної постави під час співу;
- Корекційний розвиток моторних функцій і дихання;
- Корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.
Наочні посібники:Портрет Ж.Бреля репродукція картини Г. Тарасенко «Українська мати», картина П.Ренуар «Бал в Мулен де ла Галет»
А. Лобова «музичне мистецтво» 6 клас.
Музичний матеріал:Укр.нар.пісня «Летіла зозуля»
Ж. Брель «Вальс», В.Островський «Хлоп’ята
і дівчата».
Т. Н. З:магнітофон.
ХІД УРОКУ.
I . Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Музика чарівне диво, звідки така грайлива
Чи надовго? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?
Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті
Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,
Здрастуй музико, здрастуй музико –Привіт!
V. Висновок.
Вч. Музика з давніх-давен супроводжує людину: підтримує, надихає, втішає. Вона може надзвичайно тонко передавати найрізноманітніші почуття, що сповнюють і бентежать людські серця. Настрої та думки озиваються в музиці щирою проникливою піснею, суворим та мужнім маршем, гомінким і нестримним або ніжним і граціозним танцем.
Тестові завдання
Оберіть правильну відповідь.
1.Хто є автором картини «Українська мати»?
а.) Ж.Брель;
б.) Г.Тарасенко;
в.) П. Ренуар
2.У пісні «летіла зозуля» співається про:
а.) сестру;
б.) маму;
в.) однокласників.
3.Жак Брель за походженням:
а.) бельгієць;
б.) француз;
в.) італієць.
Домашнє завдання
Знайти цікавий матеріал про вальс та його походження.
УРОК 2
ТЕМА УРОКУ:Танець, який полонив увесь світ.
МЕТА УРОКУ :
Навчальна:показати можливості музики у втіленні почуттів людини через жанр інструментальної музики-вальс;
- поглибити знання учнів про творчість Ф.Шопена;
- дати визначення поняття «вальс»;
Виховна:Виховувати інтерес та любов до музики.
Розвиваюча:Розвивати навички активного сприймання музичного твору ;
- розвиток вокально-хорових навичок.
- розвиток музично – слухової уваги, зосередженості;
- розвиток та збагачення слухової пам”яті;
- розвиток емоційної та словесно – логічної памяті, довільної уваги, образної уяви, фантазії.
Корекційні завдання:корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;
- Корекція правильної постави під час співу;
- Корекційний розвиток моторних функцій і дихання;
- Корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.
Наочні посібники:Портрет Ф.Шопена,А.Кос-Анатольського ,А.Лобова «Музичне мистецтво» 6 клас.
Музичний матеріал:Ф.Шопен Вальс мі-мінор, А.Кос-Анатольського «Незабутній вальс», В.Островський «Хлоп’ята і дівчата».
Т.Н.З: магнітофон, інструмент.
ХІД УРОКУ.
I . Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Музика чарівне диво, звідки така грайлива
Чи надовго? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?
Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті
Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,
Здрастуй музико, здрастуй музико –Привіт!
V .Висновок.
Що ж таке «Вальс»? Я сподіваюсь, що ви відчули всю чарівність і зворушливість цього танцю. Невипадково музика вальсу вже давно «вийшла» з танцювальної зали і посіла чільне місце на концертній сцені. Ритми вальсу поступово потрапили в різні жанри музичного мистецтва: пісню, романс, оперету, симфонію.
Тестові завдання
Оберіть правильну відповідь.
Вальс-це:
а.) Одноголосий вокальний твір;
б.) Музичний твір для виконання голосом без слів;
в.) Парний бальний танець у тридольному розмірі.
Домашнє завдання
Слухати музику за власним вибором,знайти в нійознаки, що характерні для творчості її автора чи народу, який вона представляє.
V. Висновок.
Вч. Прізвище Бах співзвучне з німецьким словом струмок. Проте в тогочасній Німеччині воно поступово стало означати «музикант»: усіх Бахів називали музикантами, а всіх музикантів — Бахами. Схиляючись перед генієм співвітчизника, великий Бетховен говорив про Баха: „Не струмок! — Море має бути його ім'я”.
Тестові завдання
Оберіть правильну відповідь.
1.Фуга – це:
а.) Поліфонічний твір, у якому одна або декілька тем послідовно звучать у всіх голосах;
б.) Невеликий музичний твір імпровізаційного складу;
в.) Музичний жанр, що має довгу і насичену мелодію.
2.Типом викладення музичного матеріалу «Весняної пісні» Й.С.Бах є:
а.) Поліфонічний;
б.) Гомофонний.
Домашнє завдання
Слухати музику Й.С.Баха за власним вибором.
V . Висновок .
Вч. Із козацьких часів багато музичних творів дійшли до нас завдяки своїй „бойовій славі”. Невипадково старовинні традиції січових музик живуть у віках і надихають на творчість сучасних композиторів і виконавців.
V. Висновок.
Вч. Пісня „Всякому городу нрав і права” Г. Сковороди має досить цікаву „історію життя”. Її текст використав український письменник Іван Котляревський у п'єсі „Наталка Полтавка”.
Мелодія пісні теж здобула „самостійність”: вона увійшла з іншими словами до опери „Санкт-Петербурзький гостинний двір” українського композитора Антона Пашкевича.
V. Висновок.
Вч. Твори Миколи Леонтовича широко відомі по всьому світу. Особливий успіх випав на долю «Щедрика». Ця пісня звучить не тільки в оригіналі, а й у виконанні хорів, ансамблів, з інструментальним супроводом, у виконанні органа, дзвонарів, симфонічного та інших оркестрів. Обробки Миколи Леонтовича – яскраво самобутні, оригінальні й неповторні композиції на основі поетичних текстів і мелодій народних пісень.
Спадщина Миколи Леонтовича – неоціненне надбання української музичної культури.
V. .Висновок.
Вч. Цікава історія про руки С. Рахманінова.
З 1918 року композитор жив за кордоном, у США. Він гастролював багатьма країнами світу і здобув майже легендарну славу піаніста-віртуоза. Не дивно, що йому часто дошкуляли фотографи. Якось вранці музикант, приїхав до міста, зайшов до кав'ярні і побачив, що невідомий фотограф наводить на нього апарат. Стомлений дорогою композитор закрив обличчя обома руками. Того ж дня ця світлина з'явилася в газеті з підписом: „Руки, які коштують мільйони”.
V. .Висновок.
Останні 18 років свого життя Фрідерік Шопен жив у Парижі. Він тяжко переживав розлуку з рідною Польщею. За заповітом композитора, його серце перевезли на Батьківщину і поховали у варшавському костьолі Святого Хреста. На мармуровій дошці біля урни з серцем Шопена викарбувані слова з Біблії: «Де скарб твій, там і серце твоє».
V. Висновок.
Вч. Давні традиції колядування, що дійшли і до наших часів, виникли ще до прийняття християнства. У ті часи Новий рік відзначали весною, тому у старовинних текстах колядок часто звучать весняні мотиви: «...сію, сію, посіваю», «...прилетіла ластівочка» тощо.
Завдання 1.
Прослухайте фрагмент твору і поміркуйте, які почуття передав композитор.
Слухання. „Щедрик” в обробці М. Леонтовича
– Конец работы –
Используемые теги: Музика, мова, почуттів0.064
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Музика як мова почуттів
Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов