УРОК 11 .

ТЕМА :Двочастинна будова музики .

 

МЕТА УРОКУ :

 

Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх ;

- Біографії Е. Гріга ;

- Куплетна форма . Найважливіші принципи будови музики : повторне і контраст;

- виконання пісень різного змісту і характеру.

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна :- виховувати любов до класичної му –

зики, рдного народу ;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .

Розвиваюча :- розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки ;

- розвивати співацькі навики ;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання :Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією , портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми: словесні ( розповідь, бесіда), наоч-

ні ( використання папок портрету композитора

де монстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .

 

ХІД УРОКУ :

 

I . Організація учнів до уроку.

 

Музичне вітання :

Добрий день вам дітки

Я вітаю вас.

Добрий день.

 

Вступне слово вчителя :

 

Вч. Сьогодні ми розглянемо двочастинну будову музики.

Ми вже знаємо, що кожний музичний твір має свою будову. А ті з них, що побудовані на одному музичному матеріалі та не містять контрастних частин, відносять до одночастинних.

 

II .Слухання. Е. Гріг «Пісня Сольвейг» (повністю)

Вч .Ми продовжимо розглядати будову музичних творів і знову послухаємо «Пісню Сольвейг» норвезького композитора Едварда Гріга. Зверніть увагу, чи прозвучить цей твір так само, як і на минулому уроці. Слухання.

Уч. Відповіді.

Вч.Ми прослухали «Пісню Сольвейг» норвезького композитора Едварда Гріга і відчули її двочастинну будову. Наспівна мелодія цього твору поступається місцем більш рухливій, світлішій, танцювальній; плавний рух — гострому ритмові; мінор – мажорові. Усе це відтворює зміну настрою Сольвейґ, а також перехід від сумних роздумів до світлих сподівань. Зміна частин у творі пов'язана зі зміною характеру музики, розвитком почуття та настрою.