Переваги та недоліки фотометричних методів

 

Сьогодні для більшості хімічних речовин відомі зручні й чутливі методи фото­метричного визначення. Зумовлено це тим, що є дуже багато реаген­тів, які утворюють з аналізованими речовинами забарвлені сполуки, а вимірювання оптичної густини можна проводити не тільки у види­мій, але і в ультрафіолетовій частині спектра. Вимірювання в ультра­фіолетовій частині спектра створили можливість визначати без­барвні інгредієнти, які поглинають світло в інтервалі 200 - 400 нм, що особливо широко використовують під час аналізу органічних ре­човин.

Фотометричні методи застосовують, визначаючи відносно низь­кий вміст аналізованої речовини, особливо тоді, коли її вміст не перевищує 0,1 мас.%. Для більшості методів гранична визначувана концентрація становить 10-7 - 10-8 моль/л. Суттєвою перевагою фо­тометричних методів є простота і експресність. Похиба визначення на звичайних фотометрах із застосуванням світлофільтрів коли­вається в межах 3 - 5%, а у випадку використання спектрофо­тометрів – 1 - 2%.

До недоліків фотометричних методів слід віднести невисоку се­лективність багатьох реакцій, які використовують у фотометрії. Час­то потрібно попередньо відокремити компоненти, що заважають ви­значенню. Це збільшує час проведення аналізу та зменшує точність.