Податки штатів. До них належать

Податок на доходи громадян. Сплачують жителі або праців­ники, які отримують заробітну плату в даному штаті. Наприклад, працівники, які працюють у Нью-Йорку, але тут не живуть, сплачують податок із заробітної плати у Нью-Йорку, а з інших доходів — за місцем проживання. Ставки коливаються від 2 до 12 %. Цей вид податку застосовується в 44 штатах. Не сплачують зазначений пода­ток у штатах Вайомінг, Невада, Техас, Флорида, Південна Дакота і в окрузі Колумбія.

Податок з продажу. Не оподатковуються продовольчі товари,
крім ресторанів. Цей вид податку застосовується в 44 штатах і його розмір коливається від 3 до 8,25 % над ціною товару.

Податок на ділову активність. Податок включає два елемен­ти: оподаткування загального річного доходу підприємства — від 1 до 2,5 % і податок на фонд заробітної плати— від 1 до 1,6%.

Місцеві податки. До них належать майновий податок, окремі акцизи, прибутковий податок із фізичних осіб, екологічні податки.

1. Майновий податок. Один із основних місцевих податків, який застосовувався ще в колоніальні часи. Наприклад, у Нью-Йорку він забезпечує 40 % усіх власних доходів бюджету. Оподаткуванню підля­гають:

– земля, будівлі, споруди;

– матеріальні активи: обладнання, машини, технологічне устаткування, товарно-матеріальні цінності дов­готривалого користування, худоба;

– нематеріальні активи: акції, інші цінні папери.

Від цього податку звільняється:

– нерухоме майно органів влади, власність благодійних, релігійних організацій, якщо вона не використовується в комерційних цілях; у 36 штатах звільнені від
оподаткування нематеріальні активи; учотирьох штатах звільнено
від оподаткування особисте майно.

Сплачується як фізичними, так і юридичними особами в розмірі від 0,33 (Гонолулу) до 6,75 % у м. Уінтон (штат Іллінойс).

Базою оподаткування є ринкова вартість майна, тобто ціна, за якою власність можна було б продати в даному році. Місцеві органи влади ведуть облік майна та його характеристик. Інформація про кожну одиницю нерухомості отримується шляхом видачі дозволу на нову власність та свідоцтва про стан наявного майна. База періодично онов­люється. Методи оцінювання майна встановлюються на рівні законо­давства штатів і використовуються місцевими органами влади.

2. Екологічні податки. Це нова група податків, запроваджених у 80-ті роки і спрямованих на захист навколишнього середовища від шкідливих промислових виробництв. До шкідливих виробництв належать видобуток нафти, перероблення нафти тощо. З 1987 р.
запроваджені додаткові акцизи на нафту (8,2 цента з бареля амери­канської нафти, 11,7 цента — імпортної). Крім того, запроваджені податки у розмірі 40,7 цента з галону бензину, дизельного пального і спеціального моторного пального. Існує також податок на викиди в
атмосферу шкідливих речовин.