ТРИКОТАЖНІ ВИРОБИ

Трикотажні вироби виготовляються трикотажною промисло­вістю способом в'язання із пряжі або ниток.

Трикотажем називається в'язане полотно або виріб, що скла­дається з петель, з'єднаних між собою й утворених однією або багатьма нитками.

Процес в'язання являє собою згинання ниток у петлі і нанизу­вання їх одна на одну. Петля - це зігнута в процесі в'язання нитка пев­ної форми. Від форми та розмірів петлі залежать властивості й фактура трикотажного полотна.

Розглядаючи особливості ергономічних властивостей необхід­но зазначити, що за цими властивостями трикотаж значно відріз­няється від тканин у кращий бік. Так, завдяки високій еластичності, розтяжності і пружності трикотажу багато виробів (верхніх, білизня­них, панчішно-шкарпеткових, рукавичкових) щільно облягають фігу­ру, краще відповідають розмірним характеристикам тіла, не обмежу­ють його руху, практичніші в носінні, відзначаються м'якістю, ви­сокими теплозахисними властивостями.

Петельна структура і висока пористість трикотажу забезпе­чують більш високу паро- і повітропроникність, хороші гігроскопічні та теплозахисні властивості виробів, безпосередньо контактуючих з тілом людини (білизна, легкі верхні й спортивні вироби). Трикотаж краще відновлює свою форму після прання, хімічного чищення, пра­сування, тому що має кращі пружні й еластичні властивості.

Асортимент трикотажних виробів

Трикотажний виріб - це виріб, виготовлений із трикотажного полотна або суцільнов'язаним, призначеним для одягу, головних убо­рів тощо.

Трикотажні вироби класифікуються за такими ознаками:

· призначенням: верхні, білизняні, панчішно-шкарпеткові, ру­кавичні, головні убори і шарфи;

· сезонним використанням: літні, весняно-осінні, зимові;

· статево-віковими ознаками: для дорослих (чоловіків та жі­нок), підлітків, старшого і молодшого шкільного віку, дошкільного, ясельного віку, немовлят (дівчаток, хлопчиків);

· сировинним складом: з натуральних волокон, у чистому вигляді або з невеликим вмістом інших волокон (до 5 %); зі штучних волокон або з невеликим вмістом (до ЗО %) синтетичних волокон; із синтетичних волокон або в суміші з іншими волокнами (до ЗО %).

Верхні трикотажні вироби поділяються на такі види:

Джемпер, жакет, жилет, светер, куртка, рейтузи, штани, спідниці, блузки, сукні, костюми, піжами, халати, пальта.

Білизняні вироби – вироби, які надягають безпосереднь на тіло, призначені для створення гігієнічних умов і теплового комфорту тіла, захищають шкірний покрив від контакту з верхнім та легким одягом.

Білизняні вироби поділяються на такі види: фуфайка, майка, кальсони, труси, гарнітури, комбінації, спідні сорочки, спідниці, нічні сорочки, піжами, панталони, сорочки.

Панчішно-шкарпеткові – панчохи, напівпанчохи, шкарпетки, підслідникиЮ колготки.