Методи виготовлення виробів із пластмас.

Пресування здійснюють з допомогою прес-форми, що складається з матриці, пуансону і граничного кільця. Порцію пластмас у вигляді порошку або гранул вносять у матрицю, опускають пуансон, і розплавлена маса заповнює простір між ним і матрицею. Граничне кільце регулює висоту виробу і формує його край. Прес-формувідкривають і з матриці виймають готовий гарячий виріб. На пресованих виробах з пластмас оздоблення дуже чітке, але поверхня виробівне має дзеркального блиску. Пресовані вироби мають просту форму,тобто нижній діаметр менше або дорівнює верхньому.

Видуванням формують вироби з термопластичних пластмас. Листові заготовки пластмаси вкладають уформу, що складаєтьсяз двох частин. У середину форми вдувають гарячий пар, під дією якого пластмаса розм'якшується, прилипає до стінок форми і переймає всіїї окреслення. Видувні вироби з пластмас мають складну форму, на дніі стінках помітні сліди у вигляді швів.

Виливання під тиском - найпродуктивніший спосіб виготовлення посуду з термопластичних пластмас. Пластмаса у вигляді гранул, зерен або порошку надходить у нагрітий циліндр ливарної машини, де вона розплавляється, перетворюючись на в'язку масу, із допомогою поршня впорскується через сопло в роз'ємну прес-форму, де охолоджується і твердіє. Готовий виріб виштовхується з пресформи.Вироби, одержані виливанням під тиском,відзначаються складною формою, дзеркальним блиском і наявністю (звичайно зізворотного боку) слідів ливника у виглядікола.

Штампування використовують для виготовлення виробів з термопластичних пластмас. Розм'якшену листову заготовкупластмаси вміщують у матрицю прес-форми,а зверху опускають пуансон, який вдавлюєпластмасу всередину і формує внутрішні поверхні виробів. Штамповані вироби маютьпросту форму, нечітке оздоблення, оплавленіграні.

Екструзія використовується для виготовлення з термопластичних пластмас виробів великої довжини, невеликої товщини і складноїформи. Пластмасу у вигляді порошку або гранул засипають уекструдер, де вона плавиться, і з допомогою шнека безперервно видавлюються крізь літникові отвори, які мають форму майбутнього виробу. Цим способом виготовляють поручні, рейки, плінтуси, труби.

Каландрування використовують для виготовлення плівок і листів із пластмас. Пластмаса у вигляді порошку або гранул подається назавантажувальний столик, звідки надходить у щілину між каландрами,що обертаються в протилежних напрямах, формуючи пластмасу в плівки або листи .

Вспінювання полімерної маси за рахунок інтенсивного механічного перемішування в сполученні з дією перегрітої пари з наступним швидким охолодженням,заливанням і фіксуванням пористої структури виробу (пінопласти).

Товари із пластичних мас класифікують за'призначенням, видами пластмас, способом виготовлення, конструкцією, формою, оздобленням, розмірами, комплектністю, видами виробів.

За призначенням вироби з пластмас підрозділяють на господарські, галантерейні, культурно-побутові, будівельні та ін.

За видами пластмас вироби бувають з амінопласту, фенопласту,полістиролу] поліметилметакрилату та ін.

За способом виготовлення виділяють пресування, лиття під тиском, видування, штампування та ін.

За конструкцією вироби розрізняють за способом з'єднання вузлів та їх будовою. За способом з'єднання вузлів посуд із пластмасс може бути суцільним (нерозбірним) і складеним. Більшість посуду зпластмас випускають суцільним. Складова частина виробів, у своючергу, може з'єднуватися різьбою, защіпками і вкладанням.

За будовою вузлів вироби можуть бути на ніжці, піддоні, з ручкою і кришкою або без них.

За формою корпусу вироби можуть бути круглими, овальними,циліндричними, конічними та ін.

За оздобленням вироби можуть бути безбарвними, кольоровими, з декором (гравіювання, наколір, декалькоманія, металізація таін.). іЗа розмірами вироби випускаються порожнистими (склянки, бідони, кухлі), що класифікуються залежно від місткості (у см3), та плоскі (тарілки, таці), що класифікуються за діаметром (у мм). ІЗа комплектністю вироби з пластмас підрозділяють на одиничніі комплектні (набори, сервізи). За видами виробів виділяють тарелі, бідони, кухлі, склянки то Якість товарів із пластмас визначається якістю проекту, виробничого виконання, повнотою і чіткістю маркування. Наякість товаріввпливають пакування, умови транспортування і зберігання.