Регіональні валютно-кредитні установи

Регіональнівалютно-фінансові організації в рамках Західної Євро­пи, Латинської Америки, Африки, Південно-Східної Азії та в регіоні ко­лишнього СРСР (нині СНД) створюються поступово, відповідно до пев­них етапів роз­витку світогосподарських зв’язків та інтенсивності інтегра­ційних процесів.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) є регіо­наль­ним міжнародним банком. Головною особливістю ЄБРР, що відріз­няє його від інших банків розвитку, є підтримка ним саме приватної під­приємницької ініціативи.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) створений спеціально для сприяння економічним реформам у країнах Східної Євро­пи та державах – колишніх республіках СРСР. Нині він активно допо­ма­гає постсоціалістичним країнам у реформуванні їхньої економіки та ство­ренні конкурентноспроможної промисловості, розвитку взаємовигідних зв¢язків із західно - та східноєвропейськими країнами, фірмами.

Міжамериканський банк розвитку (МаБР) створений для фінан­су­вання програм розвитку в країнах Латинської Америки.

Багатосторонній інвестиційний фонд (БІФ). Його мета – сприяти інвестиційній програмі в регіоні шляхом надання позик і субсидій у неве­ликих розмірах. Програма роботи фонду розрахована на п¢ять років.

Африканський банк розвитку (АфБР). Метою створення його було сприяння: економічному розвитку і соціальному прогресу регіо­наль­них держав-членів АфБР; фінансуванню інвестиційних програм і проек­тів; мобілізації ресурсів через організацію спільного фінансування, що здій­снюється банком разом з дво- і багатосторонніми інститутами роз­витку; залученню державних і приватних інвестицій; наданню необхідної техніч­ної допомоги в підготовці проектів розвитку.

Азіатський банк розвитку (АзБР) надає позики державним орга­ні­заціям і приватним підприємствам. Операції банку поширюються на весь спектр економічного розвитку, головна увага приділяється сіль­ському гос­подарству, енергетиці, розвитку ринків капіталів, транспорту і комунікації.

Банк розвитку держав Центральної Африки (БРДЦА) приділяє увагу фінансуванню проектів розвитку промисловості, енергетики, інфра­структури, транспорту, телекомунікацій і сільського господарства, а також фінансуванню досліджень.

Міжнародний інвестиційний банк (МІБ) створений країнами-чле­на­ми Ради Економічної Взаємодопомоги (РЕВ) для взаємного кредитування.