Форма методики розрахунку плану оптового та оптово-складського товарообороту

'

 

  План надхо-        
  дження        
  товарів        
Товарні групи у роздрібну мережу, підприєм­ства громад­ського хар- Самостійні закупівлі споживчих товариств План оптового товаро­обороту, (2-3) Транзит оплачений за умо­вами угоди План оптово-складського обороту (4-5)
  чування        
  і виробницт-        
  ва        
           
           

Цей спосіб планування використовується в умовах стабільної еконо­міки й дешевих кредитів. В умовах кризи неплатежів, інфляції, дорогих кредитів і зменшення частки обігових коштів розраховані таким чином обсяги продажу не виконуються через відсутність фінансових ресурсів і неспроможність споживчих товариств розрахуватися за товари.

Реальним, але орієнтованим не на потреби роздрібної мережі і насе­лення, а на власні можливості, є спосіб визначення обсягів оптового то­варообороту, виходячи з наявних обігових коштів в оплаті товарів і швид­кості їх обертання. Цей ринковий підхід, орієнтований на прискорення обігу, використовують приватні оптові підприємства.

Оптові підприємства малого бізнесу при плануванні обсягів товаро­обороту виходять із потреби прибуткової діяльності підприємств і при вузькому асортименті мають реальну можливість користуватися розра­хунками точок беззбитковості та прибуткового оптового товарообороту. Однак, розрахувати оптимальний обсяг товарообороту за критеріями без­збитковості й прибутковості оптових підприємств — це тільки обчисли­ти плановий обсяг. Щоб досягти його виконання, слід забезпечити базу товарними ресурсами і фінансовими коштами для їх закупівлі, а також реалізацію товарів в оптимальні строки, над чим повинна працювати комерційна служба оптових підприємств, торговельні відділення і това­рознавці безпосередньо.

.