Поетапна реалізація моделі інтенсивного навчання.

Перший етап – це подача нового навчального матеріалуциклу занять («мікроциклу» за термінологією Г. О. Китайгородської), другий – тренування у спілкуванні, третій – практика у спілкуванні.

Новий навчальний матеріал подаєтьсяу тексті-полілозі (ТП). Характерними рисами ТП є значний обсяг, включення тих, хто навчається, до дійових осіб ТП, емоційність та політемність, побудова тексту за законами усного мовлення, паралельне розташування тексту в підручнику іноземною та рідною мовою учнів.

Подача нового навчального матеріалу в ТП проходить чотири пред’явлення. Мета першогопред’явлення – пояснити учням ситуацію: місце дії, зміну подій їх учасників.

Головне завданнядругогопред’явлення максимально забезпечити мимовільне запам’ятовування нового навчального матеріалу.

Третєпред’явлення має на меті закріпити новий матеріал у пам’яті учнів, доповнюючи мимовільне запам’ятовування, яке мало місце у другому пред’явлені, довільним запам’ятовуванням, а слуховий образ нових мовленнєвих одиниць – їх зоровим образом.

Четвертепред’явлення називають «музичним сеансом», тому що учні знову сприймають на слух весь ТП (без перекладу на рідну мову!) на фоні спокійної класичної музики.

Усі чотири пред’явлення ТП мають місце на одному уроці. Всі останні уроки циклу присвячені тренуванню у спілкуванні та практиці у спілкуванні.

Визначальною рисою усіх вправв інтенсивному навчанні є їх вмотивований характер.

Некомунікативні вправи використовуються лише у вигляді мовних ігор, де мотивам діяльності учня є сама участь у грі.