рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ТЕМА : Концепція навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі

ТЕМА : Концепція навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі - раздел Философия, Тема : Концепція Навчання Іноземних Мов У Середній Загальноосвітній 1...

ТЕМА : Концепція навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі.

Мета: - ознайомити з основними особливостями концепції навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі;

- розвивати навички щодо урахування вікових особливостей учнів та особливостей змісту навчання на кожному етапі;

- виховувати позитивне ставлення до вивчання методики іноземної мови.

 

Обладнання: підручник С. Ю. Ніколаєвої «Методика навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах», довідково-методичне видання / Упоряд. О. Я. Коваленко, І. П. Кудіна «Книга вчителя іноземної мови».

План заняття:

1. Концепція навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі.

2. Мета та завдання концепції навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі.

3. Види комунікативної компетенції

4. Зміст навчання. Особливості змісту навчання на кожному етапі

Хід заняття:

Іноземну мову слід розглядати не лише як засіб міжкультурного спілкування, але і як своєрідний інструмент пізнання іншої культури та пропаганди власної, що сприяє духовному взаємозбагаченню, підвищує рівень гуманітарної освіти. Зазначене зумовлює необхідність уточнень функцій іноземної мови як шкільного предмета, визначення нових стратегічних напрямів процесу оволодіння нею, перегляду цілей, змісту, методів, прийомів і засобів навчання.

Концепція становить сукупність узагальнених методичних положень щодо раціональної організації навчально-виховного процесу з іноземної мови в умовах,заданих соціальним замовленням і затверджених відповідними державними органами освіти, у різних типах навчальних закладів, відповідно до кінцевих і проміжних цілей, з урахуванням відповідної мережі годин, передбаченої навчальним планом.

Концепція має свою специфічну сферу застосування відповідно як і державний стандарт та навчальні програми.

 

Мета і завдання:

Основною метою навчання іноземної мови є формування в учнів комунікативної компетенції, що означає оволодіння мовою як засобом міжкультурного спілкування, розвиток умінь використовувати іноземну мову як інструмент і діалозі культур і цивілізацій сучасного світу.

Ця мета передбачає досягнення школярами такого рівня комунікативної компетенції, який був би достатній для здійснення спілкування в усній (говоріння, аудіювання) та писемній (читання , письмо) формах у межах визначених комунікативних сфер.

Комунікативна компетенція складається з кількох видів:

· мовної (лінгвістичної) компетенції, яка забезпечує оволодіння учнями мовним матеріалом з метою використання його в усному і писемному мовленні;

· мовленнєвої компетенції, яка пов’язана з формуванням в учнів умінь і навичок спілкуватися в чотирьох видах мовленнєвої діяльності: аудіюванні, говорінні (монолог, діалог), читанні, письмі;

· соціокультурної компетенції, яка передбачає засвоєння учнями знань соціокультурних особливостей країни, мова якої вивчається, культурних цінностей та морально-етичних норм свого та інших народів, а також формування умінь їх використовувати у практичній діяльності;

· соціолінгвістичної компетенції, яка забезпечує формування умінь користуватися у процесі спілкування мовленнєвими реаліями (зразками), особливими правилами мовленнєвої поведінки,

загально навчальних компетенцій, що сприяють оволодінню учнями стратегіями мовленнєвої діяльності, спрямованої на розв’язання навчальних завдань і життєвих проблем.

Отже, комунікативна компетенція формується на основі взаємопов’язаного мовленнєвого, соціокультурного і мовного розвитку учнів відповідно до їхніх вікових особливостей та інтересів на кожному етапі оволодіння іноземною мовою.

Важливим пріоритетом сучасної системи навчання іноземних мов у середній школі є її багатомовність, яка полягає у різноманітності мов, що вивчаються,і у рівноправності кожної мови окремо.

Процес навчання іноземних мов передбачає здійснення визначених цілей. Провідною є практична мета, спрямована на формування в учнів комунікативної компетенції, яка визначає мову як засіб спілкування. Окрім неї, у навчальному процесі реалізуються виховна, освітня і розвивальна цілі. Усі вони досягаються у комплексі, підпорядковуються основній меті та реалізуються у процесі її досягнення і сприяють таким чином різнобічному розвитку особливості учня.

Зміст навчання:

Основною стратегічною лінією у підготовці змісту є визначення цілей та завдань. Відповідно здійснюється відбір навчального матеріалу, визначається методи, форми і засоби оволодіння ним.

Програмою для середньої школи визначається той мінімум, яким мають оволодіти учні кожного етапу навчання ( кожного класу). Ретельний відбір мовного матеріалу відповідно до визначених сфер спілкування, вікових особливостей та інтересів учнів забезпечить ефективність навчального процесу. Вважаємо необхідним чітко і конкретно визначати зміст, у тому числі цілі та завдання навчання, а також рівні оволодіння мовою для кожного етапу: початкова школа, основна школа, старша школа.

Кожний етап навчання характеризується не тільки різною тематикою але й різноманітними методами, формами і видами навчальної діяльності.

 

Особливості змісту навчання на кожному етапі

(Початкова школа 2-4 класи)

Важливо зацікавити учнів у вивченні іноземної мови, викликати в них позитивне ставлення до предмета, вмотивувати необхідність і значущість володіння іноземною мовою. Початкова школа має забезпечити наступність і безперервність процесу навчання іноземної мови у всьому курсі середньої школи, сформувати базові навички і вміння, необхідні для подальшого розвитку комунікативної компетенції в основній і старшій школі. На цьому етапі здійснюється формування навичок і вмінь спілкування в усній та писемній формах у межах сфер і ситуацій, визначених програмою у відповідності до вікових особливостей учнів і їхніх інтересів. Домінуючими є репродуктивні види діяльності.

 

(Основна школа 5-9 класи)

Розпочинається етап систематичної і послідовної роботи з автентичними навчальними матеріалами, які забезпечують нормативне оволодіння спілкуванням. Помітно зростає обсяг навчального матеріалу. Тематика для спілкування охоплює різноманітні галузі знань. Зростає доля самостійної роботи учнів, урізноманітнюються види навчальної діяльності, активно використовуються мовленнєві ситуації, що наближають навчальне спілкування до реальних умов.

 

(Старша школа 10-12 класи)

Систематизується та узагальнюється мовний, мовленнєвий та комунікативний досвід учнів, набутий ними на попередніх етапах вивчення мови. Методи і види навчальної діяльності все більше набувають форм, наближених до реальних умов спілкування. Широко використовується творчі, проектні, групові, інтерактивні форми роботи учнів. Розвиваються Уміння професійно спрямованого використання іноземної мови відповідно до певної галузі знань.


 

ТЕМА : Чинні вітчизняні навчально-методичні комплекси та навчальні посібники з англійської мови для початкової школи.

Мета: - ознайомити з основними навчальними посібниками та навчально-методичними комплексами з АМ для початкової школи;

- розвивати навички щодо використання певних навчальних підручників та посібників учнів за вимогами міністерства освіти України;

- виховувати позитивне ставлення до вивчання методики іноземної мови.

 

Обладнання: підручник С. Ю. Ніколаєвої «Методика навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах», довідково-методичне видання / Упоряд. О. Я. Коваленко, І. П. Кудіна «Книга вчителя іноземної мови».

 

Хід заняття:

 


 

 


 

 


 


ТЕМА : Урок англійської мови. Планування навчального процесу. Вимоги до уроку.

Мета: - ознайомити з основними особливостями планування уроків з англійської мови та вимогами до уроку;

- розвивати навички щодо побудови уроку з англійської мови;

- виховувати позитивне ставлення до вивчання методики іноземної мови.

 

Обладнання: підручник С. Ю. Ніколаєвої «Методика навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах», довідково-методичне видання / Упоряд. О. Я. Коваленко, І. П. Кудіна «Книга вчителя іноземної мови».

 

Хід заняття:

 


 

 

Тематичний план уроків у … класі

 

 


 

 

Вимоги до уроку іноземної мови

 

Урок ІМ як основна організаційна одиницянавчального процесує його частиною і водночас самостійною, цілісною ланкою. До нього ставляться ті ж загальнодидактичні й методичні вимоги, що й до всього навчального процесу. В ньому синтезуються закономірності навчання, органічно взаємодіють цілі, зміст і методи.

Сутність урокуяк самостійного цілого зумовлена його методичним змістом сукупністю положень, що визначають його особливості, структуру, види та прийоми роботи.

Вимоги до уроку ІМ.

Комунікативна атмосфера повинна пронизувати весь урок. Комплексність уроку ІМ. Ця особливість уроку зумовлена природою мовлення: у… Іноземна мова – мета і засіб навчання.Це положення пов’язане з використанням засобів мовної наочності для оволодіння…

Учитель іноземної мови

Навчання іноземної мови як навчання спілкування вимагає від учителя таких якостей, які забезпечили б реалізацію цілей навчання та його ефективність.… Зростають вимоги до особистих якостей учителя, його професійної підготовки.… 1) широкою освіченістю, загальною культурою інтелігентністю, високорозвиненою моральною свідомістю почуттям…

ТЕМА : Індивідуалізація процесу навчання іноземної мови.

- розвивати навички щодо складання індивідуальних карток учнів та врахування індивідуально-психологічних особливостей учнів; - виховувати зацікавлення та вміння спілкуватися ІМ.  

ТЕМА : Контроль у навчанні іноземної мови. Види та форми контролю на уроці іноземної мови.

Мета: - ознайомити з основними особливостями видів та форм контролю на уроці англійської мови;

- розвивати навички щодо відповідних форм контролю на уроці англійської мови;

- виховувати позитивне ставлення до вивчання методики іноземної мови.

 

Обладнання: підручник С. Ю. Ніколаєвої «Методика навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах», довідково-методичне видання / Упоряд. О. Я. Коваленко, І. П. Кудіна «Книга вчителя іноземної мови».

 

Хід заняття:

 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 


 

ТЕМА : Засоби та прийоми запобігання перевантаження уваги учнів на уроці іноземної мови.

- розвивати навички щодо відповідних форм вживання засобів та прийомів запобігання перевантаження уваги учнів на уроці англійської мови; - виховувати позитивне ставлення до вивчання методики іноземної мови.  

ТЕМА : Новітні досягнення науки та передового педагогічного досвіду у роботі з іноземної мови.

- розвивати навички щодо вживання новітніх засобів та прийомів на уроці англійської мови; - виховувати позитивне ставлення до вивчання методики іноземної мови.  

Принципи методу активізації

В основіпринципу особистісного спілкуваннялежить положення про злиття процесів спілкування і навчання, нерозривність навчально-пізнавальної… Досвід інтенсивного навчання іноземних мов дозволяє зробити висновок про… Основним навчальним текстом в інтенсивному навчанні є текст-полілог,дійовими особами якого є самі учні. Кожен з учнів…

Поетапна реалізація моделі інтенсивного навчання.

Новий навчальний матеріал подаєтьсяу тексті-полілозі (ТП). Характерними рисами ТП є значний обсяг, включення тих, хто навчається, до дійових осіб… Подача нового навчального матеріалу в ТП проходить чотири пред’явлення. Мета… Головне завданнядругогопред’явлення максимально забезпечити мимовільне запам’ятовування нового навчального…

– Конец работы –

Используемые теги: Тема, Концепція, навчання, іноземних, мов, середній, загальноосвітній, 12-річній, школі0.115

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ТЕМА : Концепція навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Державний екзамен з методики навчання української мови в початковій школі
Міністерство освіти і науки України... Полтавський національний педагогічний університет імені В Г Короленка... Психолого педагогічний факультет...

Українська мова серед інших мов світу. Походження української мови.
У свiтi налiчується понад тисяч мов Бiльшiсть iз цих мов не мають своєї... Найближчою до української мови із східнослов янських мов є білоруська із південнослов янських сербохорватська із...

Лексическая тема: По родному краю. Здравницы Казахстана. Грамматическая тема: Односоставные предложения.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

Знакомство с общими сведениями по изучаемой теме, тем самым происходит погружение в проблему предстоящего проекта
SubjectSimple сабджъектсимпл стоит на следующей ступени по сложности по сравнению с трежахантом здесь так же содержаться ссылки на текстовые и... Webquest веквест от англ интернет проект это самый сложный тип учебных... Знакомство с общими сведениями по изучаемой теме тем самым происходит погружение в проблему предстоящего проекта...

Лексическая тема: Из жизни замечательных людей. Учёные-медики. Грамматическая тема: Сложноподчиненное предложение. Типы сложноподчиненных предложений.
Кафедра русского языка... Методические рекомендации... Для практических занятий...

Лексическая тема: Из жизни замечательных людей. Учёные-медики. Грамматическая тема: Типы сложноподчиненных предложений.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

КУРС ЛЕКЦІЙ з дисципліни Метою дисципліни Маркетингова цінова політика є формування теоретичних знань та практичних навичок щодо розробки і реалізації маркетингової цінової політики підприємства. Лекція №1. Тема. КОНЦЕПЦІЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ
Полтавський національний технічний університет... імені Юрія Кондратюка... Кафедра маркетингу...

Теоретический раздел → Курс лекций → Раздел 1. Информация и информатика. → Тема 1. Понятие информации → Тема 1. Лекция
Сигналы и данные Данные и методы Понятие об информации Кодирование данных двоичным кодом Единицы представления данных Понятия о... Теоретический раздел Курс лекций Раздел...

Підвищення рівня інформаційної культури майбутніх вчителів іноземних мов
А тому мотиви творчості, мотиви цієї діяльності людини є природною психологічною компонентою такої характеристики особистості, як її інформаційна… На нашу думку, формувати інформаційну культуру мають педагогічні ВНЗ, в яких,… Ще зовсім недавно вважалось, що сфера використання комп`ютера обмежується математикою, програмуванням, фізикою,…

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам