Підвищення трудової та соціальної активності працівників

Головним завданням цього розділу є визначення напрямків удосконалення виховної роботи в трудовому колективі підприємства, та створення умов для підвищення трудової та соціальної актив­ності працівників та їх ролі в управлінні виробництвом, його демок­ратизації відповідно до нових умов господарювання. Слід відмітити, що об'єктом планування в даному розділі виступають соціальні процеси, які не підлягають прямому регулюванню, тому слід обережно підходити до кількісної оцінки запланованих заходів та до системи показників, що їх характеризують.

Під час планування використовують такі показники:

- кількість працівників, які приймають участь у виробничих нарадах, громадських організаціях;

- кількість працівників, які мають постійні доручення по виконанню громадських обов'язків;

- кількість працівників, які беруть участь в спортивних секціях;

- кількість працюючих, які приймають участь в гуртках художньої самодіяльності;

- залучення працівників до громадського життя колективу.

Результати реалізації запланованих заходів багато в чому будуть залежати від умов трудової діяльності, відпочинку членів колективу, а також від кінцевих результатів виконання виробничої програми підприємства.

Деякі питання соціального розвитку колективу підприємства неможливо вирішити в рамках одного окремо взятого підприємства або трудового колективу. Тому план соціальної діяльності підприємства необхідно погоджувати з територіальними планами розвитку міста та регіону. До таких питань можна віднести: плинність кадрів, забезпечення підприємства кадрами відповідного рів­ня освіти, професійної підготовки, участь працівників підприємства у виборній компанії, у роботі виборних органів регіонального управління та місцевого самоврядування, інших заходах соціально-політичного змісту, що відбуваються на певній території.

 

5. Планування охорони природи і раціонального використання природних ресурсів