Кошторисні ціни на обладнання, меблі та інвентар

При визначенні, кошторисної вартості будівництва підприємств, будов і споруд обладнання, передбачене проектом будівництва, класифікують залежно від його призначення, конструктивних елементів, умов виготовлення, поставки, монтажу і використання.

Залежно від функціонального призначення обладнання поділяють на технологічне, підйомно-транспортне, силове, слаботочне, електронне, санітарно-технічне, ремонтне і монтажне, зйомне, оснащення виробництва, резервне.

Технологічне обладнання призначене для виконання основних виробничих процесів шляхом впливу на початкову сировину, матеріали, напівфабрикати наприклад, плавильні агрегати, бурове та металообробне обладнання/.

Підйомно-транспортне обладнання створює умови для функіонування технологічного обладнання. До нього належать мостові, козлові, консольні, гусеничні й інші крани, тельфери, конвейєри, елеватори, шнеки, підвісні дороги, ліфти.

Силове обладнання призначене для перетворення різного роду енергії в механічну енергію руху. До цієї групи обладнання належать парові котли, турбіни, дизельні установки, компресори, газогенератори, перетворювачі енергії, електрообладнання.

складанні індивідуальних розцінок на роботі із застосуванням нових видів будівельних виробів і матеріалів, ціни на які відсутні в збірниках;

визначенні кошторисної вартості робіт із застосуванням нових прогресивних конструкцій, кошторисні ціни на які відсутні у збірниках цін.

Калькулювання кошторисних цін на матеріали, вироби і конструкції виконують за р. № ІЗ Інструкції БНіІІ 1.02.01-65 у такій послідовності:

заповнюють відомість про джерела одержання, відстані і способи транспортування матеріальних ресурсів до приоб'єктних складів будов;

складають калькуляції транспортних витрат та кошторисної вартості матеріалів, виробів і конструкцій.

Кошторисні ціни матеріалів, виробів і конструкцій розраховують у калькуляціях підсумовуванням складових елементів кошторисних цін: оптових цін промисловості, транспортних витрат по доставці матеріалів на будівельні майданчики, націнок постачальницьких і збутових організацій, вартості тари і реквізиту, заготівельно-складських витрат.

У ролі відпускних цін на будівельні матеріали, вироби і конструкції беруть оптові ціни промисловості на продукцію промисловості, що публікуються у прейскурантах цін і додатках до них; оптові ціни, вперше затверджені на нову продукцію, і тимчасові ціни на продукцію, яку виготовляють за разовими замовленнями.

У разі відсутності вказаних оптових цін використовують дані промислових калькуляцій, затверджених в установленому порядку.

Вартість тари враховують у калькуляціях вартості у тих випадках, коли при перевезеннях необхідне затарювання, а оптові ціни затверджені без вартості тар».

Вартість тари та упаковки, оплачувана, покупцями понад відпускні ціни, а також вартість реквізиту при калькулюванні кошторисних цін визначають за Збірником цін на перевезення вантажів для будівництва /частина І, розділи 2а і 1б/. Коли оптова ціна враховує вартість тари, а реквізит не вимагається, в таблицях указаного Збірника наведені тільки коефіцієнти переходу від маси нетто до маси брутто. .

При відсутності в кошторисних цінах прямих назв матеріалів; які перевозять, вартість тари і упаковки беруть за аналогічними матеріалами і тільки при неможливості відповідного підбору - за діючими плановими калькуляціями з урахуванням оборотності тари.

Націнки постачальницьких і збутових організацій враховують при калькулюванні кошторисних цін на матеріали, вироби і конструкції, що надходять на будову при посередництві постачальницьких і збутових організацій. При одержанні будовами матеріалів з баз постачальницьких або збутових організацій застосовують складські націнки. При наданні послуг постачальницьких організацій по реалізації фондів і нарядів на матеріали, що надходять безпосередньо від постачальників, нараховують транзитні націнки. Вказані націнки встановлені в процентах до оптових цін матеріалів для організацій, які здійснюють матеріально-технічне постачання.

Включення в калькуляцію кошторисної вартості двох націнок /складської й транзитної/ не допускається.

Транспортні витрати по доставці матеріалів і виробів калькулю­ються на основі вихідних даних, наведених у проекті. Порядок і методика калькулювання витрат на транспортування матеріалів наведені в § 5.7 цього посібника.

Заготівельно-складські витрати нараховують у встановлених розмірах на вартість матеріалів, конструкцій і виробів франко-будівельний майданчик:

а/ для матеріалів, виробів і конструкцій на проведення будівельних і монтажних робіт - 2%;

б/ для металоконструкцій - 0,75.

Перераховані статті витрат на придбання і доставку на приоб'єктний склад матеріалів, виробів і конструкцій зводять у єдину калькуляцію кошторисної вартості /табл. 5.5/, яку має підписати головний інженер проекту. Її додають до локальних кошторисів.