Призначення і склад кошторисної документації.

Кошторисна документація є складовою робочого проекту і служить для визначення кошторисної вартості будівництва. Таку кошторисну документацію складають для визначення кошторисної вартості будівництва нових підприємств, будов і споруд або їх черг, розширення, реконструкції, або технічного переозброєння об’єктів промислового призначення.

До складу робочого проекту при одностадійному проектуванні входять:

зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва; зведення витрат;

об’єктні і локальні кошториси /при тривалості будівництва підприємств, будов і споруд до двох років, а також будівництві, що проводиться за типовими і повторно застосовуваними проектами/;

об’єктні і локальні кошторисні розрахунки /при тривалості будівництва підприємств, будов і споруд понад 2 роки, а на обсяг робіт першого року будівництва – об’єктні й локальні кошториси/;

кошториси на проектні та пошукові роботи;

відомість кошторисної вартості будівництва об’єктів, що входять до пускового комплексу;

відомість кошторисної вартості об’єктів і робіт по охороні навколишнього середовища;

відомість кошторисної вартості товарної будівельної продукції /при тривалості будівництва підприємств, будов і споруд до 2 років, при більшій тривалості – на об’єкти, що вводяться в експлуатацію у перший рік будівництва/.

До складу проекту при двостадійному проектуванні входять:

зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва; зведення витрат;

об’єктні та локальні кошторисні розрахунки;

кошториси на проектні й пошукові роботи;

відомість кошторисної вартості будівництва об’єктів, що входять до пускового комплексу;

відомість кошторисної вартості об'єктів і робіт по охороні навколишнього середовища.

До складу робочої документації при двостадійному проектуванні входять:

об’єктні та локальні кошториси;

відомість кошторисної вартості об'єктів, що входять до пускового комплексу;

відомість кошторисної вартості товарної будівельної продукції.

Кошторисна вартість будівництва має визначатися із застосувань ним, як правило, укрупнених нормативів, що забезпечують необхідну достовірність і скорочення обсягу кошторисної документації.

Якщо при складанні локальних кошторисів по робочих кресленнях у складі робочої документації або робочого проекту відсутні укрупнені кошторисні нормативи, застосовують єдині районні одиничні розцінки /ЄРОР/ і розцінки на монтаж обладнання, або розробляють і додатково вносять до складу кошторисної документації індивідуальні одиничні розцінки на будівельні роботи, індивідуальні розцінки /калькуляції/ на монтаж обладнання /при необхідності об’єднані у каталоги/, калькуляції кошторисної вартості матеріалів, конструкцій і виробів, а також калькуляції транспортних витрат.

Основою для розробки індивідуальних розцінок при визначенні кошторисної вартості технічного переозброєння і реконструкції діючих підприємств служать акти, які складають разом з підрядчиками, замовниками і проектними організаціями і які враховують усі фактори, що ускладнюють виробництво будівельних і монтажних робіт на конкретному об’єкті. До кошторисної документації у складі затвердженого робочого проекту /проекту/ додається пояснювальна записка, в якій мають бути наведені:

посилання на територіальний район, де розташоване будівництво, відповідно до розділу території колишнього СРСР за районами відповідно ЄРОР-84;

вказівки, в цінах і нормах якого року складається кошторисна документація;

перелік каталогів одиничних розцінок, прийнятих дня складання кошторисів на будівництво об'єктів;

назва генеральних підрядних будівельно-монтажних організацій;

розміри накладних витрат;

порядок визначення кошторисної вартості будівельних робіт;

порядок визначення кошторисної вартості обладнання і його монтажу;

порядок визначення коштів за розділами І, 8-12 зведеного кошторисного розрахунку. У випадку, коли при розрахунках коштів на інші роботи і витрати є посилання на звітні дані підрядних й інших організацій, мають додаватись відповідні документи; розрахунок розділу коштів за напрямами капітальних вкладень /для житлово-цивільного будівництва/; інші відомості /при необхідності/ про порядок визначення кошторисної вартості, що характерні для даної, будови /наявність об'єктів загального користування, документів про включення коштів на будівництво загальних об'єктів пропорційно потребі в їх послугах тощо/, а також дані про спеціальні рішення Кабінету міністрів України, міністерств і відомств по ціноутворенню і пільгах, для будівництва.

Виконавчі кошториси складають на окремі роботи, характер і методи виконання яких не можна конкретно визначити у проекті, й уточнюють у процесі будівництва /окремі види робіт і конструктивні елементи підводної частини гідротехнічних споруд, реконструйованих будов, і споруд, технологічної частини об’єктів з новими видами виробництва, днопоглиблювальні та гірничопрохідницькі роботи тощо/. Перелік зазначених робіт установлює замовник. Виконавчі кошториси складають на основі фактичних обсягів робіт і реальних умов їх виконання Відшкодовування додаткових витрат за цими кошторисами проводять у межах загальної кошторисної вартості підприємства, споруди по зведеному кошторисному розрахунку до проекту за рахунок коштів на непередбачені роботи і витрати або, за рахунок уточнення на основі робочих креслень кошторисної вартості інших об'єктів, що входять до складу підприємств, споруд.



Об’єктні /локальні/ виконавчі кошториси й індивідуальні одиничні розцінки на ці роботи, що розробляються до складання виконавчих кошторисів, а також інші індивідуальні розцінки на будівельні і монтажні роботи, потреба в яких виникла в ході будівництва, утверджує замовник за погодженням з генеральною підрядною будівельно-монтажною організацією.