Кошторисна документація на загальношахтні витрати

Для визначення загальношахтних витрат, пов’язаних з експлуатацією обслуговуючих гірничопрохідницькі роботи комплексів, складаються такі кошторисні розрахунки і вихідні дані до них:

пояснювальна записка;

зведений кошторисний розрахунок загальношахтних витрат і за формою № 4 /див. дод. 5, Зб. ЄРОР № 35/;

кошторисні розрахунки загальношахтних витрат за періодами і видами робіт, складеними за формою № 5 /див. дод. 6, Зб. ЄРОР № 35/;

відомість прямих заробітних витрат з обсягом робіт за формою № 6 /див. дод. 5, Зб. ЄР0Р № 35/ окремо за періодами будівництва з вказівкою видів /етапів/ робіт;

вихідні дані: схеми гірничих виробок, графіки, таблиці, кількість машино-змін роботи однотипних машин за видами /етапами/ робіт.

Залежно від характеру виробок та умов проведення робіт кошторисні розрахунки й вихідні дані до них складають окремо для першого та другого періодів будівництва і проходження виробок з діючого горизонту.

Поділ загальношахтних витрат за періодами будівництва зумовлений застосуванням різних машин у кожному з них. Так, для видачі гірничої маси із шахти на поверхню у першому періоді використовують, як правило, тимчасові прохідницькі підйомні машини, а в другому - постійні скіпові та клітьові підйомні установки.

Загальношахтні витрати для гірничопрохідницьких робіт, які виконують з діючих горизонтів паралельно з експлуатаційною діяльністю шахти /рудника/, визначають з урахуванням розміщення загальношахтних машин в умовах експлуатаційної діяльності шахти /рудника/.

До першого періоду будівництва належать роботи по проходженню горизонтальних і похилих виробок, які додатково розподіляють за видами /етапами/ робіт: проходження устя стовбура і технологічного відходу; проходження стовбура; проходження пристовбурних камер, сполучень і збоєк; армування стовбура; прокладка по стовбуру комунікацій; тампонаж водоносних дільниць із забою стовбура.

До другого періоду належать роботи по проходженню, горизонтальних і похилих виробок. Ці роботи у разі необхідності можна поділяти за такими групами виробок: виробки пристовбурного двору, протяжні виробки, камери і сполучення за межами пристовбурного двору.

Для визначення загальношахтних витрат встановлюють перелік і номенклатуру машин і механізмів, що обслуговують будівництво, і розробляють такі вихідні дані:

схеми проходження гірничих виробок з розстановкою на них загальношахтних машин й вказівкою строків проходження гірничих виробок, розрахованих за нормативними темпами;

графіки роботи машин за періодами будівництва;

таблиці кількості машино-змін роботи однотипних машин за видами /етапами/ робіт.

Тип потужності загальношахтних машин вибирають, виходячи з умов забезпечення нормативних темпів проходження гірничих виробок і виконання окремих видів підземних робіт /див. дод. І, Зб. ЄРОР № 35/.

На схемі проведення гірничих виробок показані всі виробки, необхідні для здачі шахти /горизонту/ в експлуатацію, розміщення загальношахтних машин і механізмів /вентилятори часткового провітрювання, насоси, лебідки тощо/ і строки проведення гірничих виробок.

Відповідно до схем проведення гірничих виробок, складають план організації будівництва. На основі прийнятої організації робіт і нормативних швидкостей проведення гірничих виробок будують графік проходження гірничих виробок для кожного періоду будівництва.