Частина I. Введення в загальну психологію

частина технічного прогресу. У дослідженні психологів, що займаються розробкою социотехническнх систем, людина виступає як найскладніший елемент системи «человек—машина». Завдяки діяльності психологів створюються зразки техніка, яка враховує психічні і фізіологічні можливості людини, інакше могли б бути створені технічні зразки, які через свої ергономічні характеристики ніколи не могли б експлуатуватися людиною.

Не менш тісний зв'язаний психологія з медичними і біологічними науками. Зв'язок психології з цими науками обумовлений подвійною природою людини як соціального і одночасно біологічного істоти. Більшість психічних явищ, і перш за все психічних процесів, мають фізіологічну обумовленість, тому знання, отримані фізіологами і біологами, використовуються в психології для того, щоб краще зрозуміти ті або інші психічні явища. Сьогодні добре відомі факти психосоматичного і соматопсихического взаємовплив. Суть даного явища полягає в тому, що психічний стан індивіда відбивається на його фізіологічному стані, а в певних ситуаціях психічні особливості можуть сприяти розвитку того або іншого захворювання. І навпаки, хронічне захворювання, як правило, позначається на психічному стані хворого. Враховуючи тісний зв'язок психічного і соматичного, в сучасній медицині активний розвиток отримали методи психотерапевтичної дії, що використовують «лікувальні властивості» слова.

Таким чином, сучасна психологія тісно пов'язана з різними областями науки і практики. Ми з повною підставою можемо стверджувати, що скрізь, де задіяна людина, є місце психологічній науці. Тому не випадково психологія з кожним роком набуває всього велику популярність і розповсюдження. У свою чергу, бурхливий розвиток психології, її впровадження у всі сфери практичної і наукової діяльності привело до виникнення різноманітних галузей психології.

2.6. Основні галузі психології