Методика виправлення на ризик коефіцієнта дисконтування

Безризиковий коефіцієнт дисконтування в основному відповідає державним цінним паперам. Більш ризиковими є облігації, акції, опціони тощо. Чим більший ризик, що асоціюється з конкретним проектом, тим вищою повинна бути премія. Урахувати це можна додаванням премії до безризикового коефіцієнта дисконтування.

Таким чином, методика має такий вигляд:

- установлюється вихідна «ціна» капіталу, призначеного для інвестування СС;

- визначається (наприклад, експертним шляхом) ризик, що асоціюється з
даним проектом: для проекту А - Ра, для проекту Б - Рб;

- розраховується NPV з коефіцієнтом дисконтування г:

- для проекту А: г = СС+ Ра;

- для проекту Б: г = СС+ Рб.

Проект із більшим NPV уважається кращим.

Сутність рейтингового методу оцінки діяльності підприємств. Методи створення рейтингу за допомогою ряду показників, кластерного аналізу, матричний метод аналізу, метод бальних оцінок.

В сучасних умовах становлення ринкової економіки залежить від рівня економічних реформ регіонів і конкретних підприємств. В процесі реформування підприємств на регіональному рівні виникають численні задачі, розв¢язання яких потребує відповідного обліково-аналітичного та методичного забезпечення.

В умовах ринку всі суб¢єкти ринкових відносин зацікавлені в оцінці конкурентоспроможності і надійності своїх партнерів.

Методика рейтингової оцінки дозволяє виявити життєздатні підприємства шляхом їх порівняння як в часі, так і в просторі. Використання даної методики дозволяє більш обгрунтовано підходити до процесу реформування та реструктуризації підприємств.

В загальному випадку рейтинг – це оцінка аналізованого об¢єкту за шкалою показників. Рейтинг є індикатором ділової активності, досить адекватно відображає кон¢юнктурну ситуацію і дозволяє зробити досить точний прогноз її зміни. Рейтинг – це думка експертів, оцінка підприємства на основі кількісного і якісного аналізу.

Розрізняють рейтинги цінних паперів на основі фондових індексів та рейтинги фінансового стану.

Застосування методики рейтингової оцінки дозволить в найбільш узагальненому вигляді представити діяльність підприємства на ринку, визначити найбільш ефективні способи інвестування капітал і тим самим підвищити ефективність виробництва. Методика рейтингової оцінки організацій має системний, комплексний характер і основана на різноманітних аналітичних підходах до їх рангування.

Методика має універсальний характер, і в той же час може враховувати галузеві особливості досліджуваних підприємств.