рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Стислі теоретичні відомості

Стислі теоретичні відомості - раздел Философия, Вторинна переробка сировини   У Процесі Чесання Відбувається Роз'єднання Пучків Волокнистої...

 

У процесі чесання відбувається роз'єднання пучків волокнистої маси на окремі волокна, очищення волокнистого матеріалу від смітних домішок, часткове видалення коротких волокон, випрямлення та паралелізація волокон, потоншення продукту та формування стрічки. Виконання цих завдань відбувається на шляпкових чесальних машинах.

У бавовнопрядінні найбільш розповсюджені високопродуктивні малогабаритні шляпкові чесальні машини ЧММ-14 для середньоволокнистої та ЧММ-14Т для тонковолокнистої бавовни. При підготовці продукту до пневмопрядіння застосовуються двобарабанні чесальні машини Чмд-4 і ЧМД-5. Випущено партію чесальних машин нормального габариту ЧМ-50 і ЧМ-60.

Спрощена технологічна схема малогабаритної чесальної машини ЧММ-14 наведена на рис. 2.1. Машина складається з бункера (1), випускних валиків (2), столика (3), живильного валика (4), приймального барабана (5), передавального барабана (6), чистильного валика (7), робочого валика (8), головного барабана (9), шляпкового полотна (10), знімального барабана (11), валкового знімача (12), давильних валів (13), лійки (14), витяжного приладу (15) та таза (16).

 

Рис. 2.1. Технологічна схема малогабаритної чесальної машини ЧММ-14

 

Для визначення часу наробки таза знаходять довжину стрічки та лінійну швидкість валиків стрічкоукладача. Швидкість валиків стрічкоукладача визначають, користуючись кінематичною схемою машини. Довжину стрічки в тазу визначають виходячи з маси стрічки в тазу та лінійної щільності стрічки.

Довжина стрічки в тазу визначається за формулою, м:

, (2.1)

де mc - маса стрічки в тазу, кг;

Тс - лінійна щільність стрічки, ктекс.

 

Час наробки таза визначається за формулою, хв:

, (2.2)

де vв - лінійна швидкість валиків стрічкоукладача, м/хв.

 

Ступінь чесання, що характеризує інтенсивність процесу чесання, визначається лінійною щільністю шару волокон, розташованого на поверхні головного барабана за формулою :

, (2.3)

де vг.б – лінійна швидкість головного барабана, м/хв ;

vп.в. – лінійна швидкість полотняного валика, м/хв;

Тп - лінійна щільність полотна, ктекс.

 

Продуктивність чесальної машини визначається за формулою, кг/год:

, (2.4)

де Кк.ч. - коефіцієнт корисного часу.

 

На відміну від кардної системи прядіння в гребінній застосовується подвійне чесання волокнистого матеріалу: спочатку на чесальній машині, а потім - на гребенечесальній, яка має більш високу інтенсивність дії на волокнистий матеріал. Чесання на гребенечесальній машині забезпечує видалення найбыльш дрібних і чіпких смітних домішок і дефектів волокон, а також коротких волокон.

У гребінній системі прядіння застосовуються ті ж машини, що й у кардній, за винятком додаткових машин: стрічкоз'єднувальної та гребенечесальної.

На гребенечесальній машині крім гребенечесання здійснюється формування ватки-прочосу з окремих порцій продукту, що пройшов гребенечесання, формування стрічки, витягування стрічки у витяжному приладі, складання її та укладання гребінної стрічки до таза.

Прядильні фабрики оснащуються високопродуктивними гребенечесальними машинами "Текстима" моделі 1531 та 1532 (Німеччина) і машинами фірми "Хова" (Японія).

Схему гребенечесальної машини "Текстима" наведено на рис. 2.2. До складу машини входять: полотняні валики (1), столик (2), живильний циліндр (3), нижня і верхня губки лещат (4, 5), верхній гребінь (6), гребінний барабан (7), щітки (8), віддільні циліндри (9), стрічкоформувальна лійка (10), плющильні валики (11) та випускний столик (12).

 

 

Рис. 2.2. Технологічна схема вузла чесання гребенечесальної машини "Текстима"

 

Усі гребенечесальні машини періодичної дії не мають принципових відмінностей у здійсненні процесу гребенечесання.

Пряжу з відходів низькосортної бавовни виробляють на обладнанні апаратної системи прядіння. Чесання суміші здійснюється на чесальних агрегатах, які мають 2 чи 3 валкові чесальні машини. До складу чесального агрегату АЧМ-14У входить безполотняний живильник БП-2, валкова чесальна машина ЧММ-14АП з трьома робочими парами над головним барабаном та аеродинамічним полотноутворювачем, та шляпкова чесальна машина ЧММ - 14 з стрічкоукладачем.

У суконній системі чесання вовняних волокон здійснюється на кардочесальному апараті.

До складу кардочесального апарата входять валкові чесальні машини. Завданням кардочесання вовни є чесання, змішування та вирівнювання потоку волокон за складом і лінійною щільністю, а також формування апаратної рівниці.

Для чесання тонкої та напівтонкої вовни застосовуються трипрочісні апарати СR-24, СR-643 Бельського заводу текстильного машинобудування "Бефама" (Польща).

До складу чесального апарата СR-24 входять три чесальних машини, з'єднані між собою транспортувальними решітками та рівничною кареткою.

Для чесання грубої та напівгрубої вовни експлуатуються двопрочісні чесальні машини Ч-22-Ш, Н-245 фірми "Текстима", АЧ-226Ш, АЧ-220Ш і АЧ-224Ш.

На вітчизняних підприємствах застосовуються чесальні машини Ч-210-Ш, ЧТ-21-Ш, СRR-25 фірми "Тематекс" (Італія), LРО-60/2 фірми "Октир" (Італія), СR-412 (Польща).

У камвольному прядінні чесання відбувається так само, як і в суконному на валкових чесальних машинах, але на відміну від суконного прядіння з чесальної машини одержують не рівницю, а стрічку.

Гребенечесання здійснюється на машинах періодичної дії, принцип роботи яких не відрізняється від принципу роботи машин бавовнопрядильного виробництва. Однак гребенечесальні машини для тонкої вовни мають і деякі особливості: машина одновипускна, живлення стрічками з клубків, задні кінці волокон порції, яка відділяється, прочісуються не тільки верхнім гребенем, але й низкою гребенів, що знаходяться перед лещатами.

На підприємствах вовняної промисловості експлуатуються гребенечесальні машини моделі 1603 фірми "Текстима".

Чесання тіпаного волокна льону здійснюють гребенями шляхом протягування його між зубцями гребеня при ручному прочісуванні чи проходженні зубцями гребеня по волокну, затиснутому з одного кінця жмені.

Чесання тіпаного льону проводиться на льоночесальній машині Ч-302-Л (рис. 2.3). Льоночесальна машина складається з двох аналогічних за будовою чесальних частин, одна з яких (права) прочісує волокно до половини довжини жмені, а друга (ліва) прочісує другу половину жмені (1). Чесальні частини з'єднані між собою механізмами переднього та заднього автомата.

 

Рис. 2.3. Технологічна схема льоночесальної машини Ч-302-Л

 

До основних робочих органів льоночесальної машини Ч-302-Л відносяться: колодка (2), каретка (3), гребінне полотно (4), щітки (5), знімальний валик (6), збивальний гребінь (7) і короб (8).

Гребенечесання тіпаного волокна на відміну від льоночесання здійснюється не у вільнозвисаючій жмені, а в стрічці.

Тіпане волокно з довжиною менше 40 см або низької якості переробляють як пачоси. Для цього його спочатку переробляють на грубій чесальній машині ЧГ-115-Л.

У виробництві грубі чесальні машини ЧГ-115-Л використовуються також для переробки довговолокнистого та грубого лляного волокна й одержання з нього стрічки в рулонах.

Чесання короткого лляного волокна здійснюють на кардочесальних агрегатах: Ч-460-Л1, Ч-460-Л2 та Ч-600-Л.

Кардочесальний агрегат Ч-600-Л при збереженні високої якості прочісування в 2 рази продуктивніший, ніж агрегат Ч-460-Л2.

Чесання шовку здійснюється на круглочесальних машинах типу КЧМ послідовно в декілька переходів, звичайно три або чотири.

Круглочесальна машина КЧМ-1 (рис. 2.4) є машиною безперервної дії. Вона має: головний барабан (1), лещатка (2), валик (3), гребінні планки (4), нескінченне полотно (5), щітки (6, 7) та чесальний барабан (8).

 

 

Рис. 2.4. Технологічна схема круглочесальної машини КЧМ-1

 

Процес чесання на цій машині здійснюється так, що гребінні планки чешуть волокна з одного боку, а голки барабана - з іншого.

При першому прочісуванні одержують довге волокно, а при наступних - більш коротке.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Вторинна переробка сировини

ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра переробки стандартизації і сертифікації сировини... Рег Методичні рекомендації з дисципліни Вторинна...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Стислі теоретичні відомості

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Методичні рекомендації
і контрольні завдання до виконання лабораторних робіт   з дисципліни Вторинна переробка сировини для студентів 3 курсу спеціальності: 091802 Переробк

Стислі теоретичні відомості
  На багатьох підприємствах розпушування, змішування та тіпання маси волокон здійснюється на потокових лініях, що являють собою ланцюжок послідовно встановлених машин, різних в залежн

Порядок виконання роботи
  1. Вивчити послідовність установлення машин розпушувально-тіпального агрегату, призначення кожної секції. При цьому з'ясувати, які технологічні процеси здійснюються на кожній машині

Порядок виконання роботи
  1. З'ясувати шлях руху бавовняного волокна на чесальних машинах. 2. Вивчити будову робочих органів машини та скласти її технологічну схему. 3. Ознайомитися з гарні

Задачі за темою
1. За який час нароблюється повний таз на чесальній машині, якщо маса стрічки з лінійною щільністю 3,34 ктекс у тазу становить 10 кг, а швидкість валиків стрічкоукладача - 40 м/хв

Стислі теоретичні відомості
  Чесаним льоном називають довге паралелізоване лляне волокно, одержане в результаті чесання тіпаного льону на льоночесальній машині та призначене для переробки на пряжу. Зал

Порядок виконання роботи
  Прилади, що застосовуються: динамометр ДКВ-60; гнучкомір ГВ-2; лабораторні технічні ваги, ваги торсійні ТВ-1000-ЛВ; вагові квадранти: ПО-2, ПО-3; пристрій для прочісування-ро

Задачі за темою
1. Визначити за технічними вимогами (СОУ. МПП. 59. 080 – 073: 2004) номер (сорт) чесаного довгого рошенцевого лляного волокна, якщо його розривне навантаження 27,9 даН, гнучкість 44 мм

Стислі теоретичні відомості
  Процес складання здійснюється з метою вирівнювання стрічок за товщиною, складом і структурою. При складанні декількох стрічок різні за товщиною, структурою та іншими якостями місця

Порядок виконання роботи
  1. Вивчити будову та роботу стрічкової машини. Скласти її технологічну схему. 2. Ознайомитися з особливостями будови стрічкових машин різних конструкцій. 3. Визнач

Задачі за темою
1. Визначити лінійну щільність стрічки, яку виробляють на стрічковій машині, якщо відомі: лінійна щільність стрічки на живленні, величина загальної витяжки та кількість складань. Значення цих велич

Стислі теоретичні відомості
  Процес одержання рівниці з стрічки називають передпрядінням. Він здійснюється на рівничних машинах. Рівничні машини служать для витягування, крутіння та намотування рівниці

Порядок виконання роботи
  1. Вивчити будову та роботу рівничної машини. 2. Скласти технологічну схему рівничної машини. 3. З'ясувати призначення живильного механізму, витяжного приладу та к

Задачі за темою
1. Визначити коефіцієнт крутки рівниці з лінійною щільністю 371 текс, якщо частота обертання веретена рівничної машини 700 об/хв, а випускного циліндра витяжного приладу діаметром 32

Стислі теоретичні відомості
  Прядіння - це заключний процес виготовлення пряжі з стрічки чи рівниці. Прядіння здійснюється на прядильних машинах. Залежно від способів прядіння розрізняють веретенні (кі

Порядок виконання роботи
  1. Вивчити будову та роботу кільцевої прядильної машини та камерної пневмомеханічної машини БД-200. 2. Скласти технологічні схеми вищезазначених прядильних машин.

Задачі за темою
1. Розрахувати витяжку в дискретизуючому приладі машини БД-200, якщо діаметр шківа на електродвигуні цього приладу 153 мм і виробляється пряжа з лінійною щільністю 29,4 текс. Коефіціє

Стислі теоретичні відомості
  У ткацтві та трикотажному виробництві крім пряжі застосовують кручені нитки. Основні процеси при виробництві кручених ниток складаються з підготовки ниток, сукання та скручування.

Порядок виконання роботи
  1. Ознайомитися з призначенням і будовою сукальної, крутильної та прядильно-крутильної машини. Замалювати їх технологічні схеми. 2. З'ясувати призначення та особливості кіл

Стислі теоретичні відомості
  Перед тим як одержати сурову тканину на ткацькому верстаті, необхідно підготувати пряжу до ткацтва. Процес підготовки основної пряжі складається з чотирьох послідовних пере

Порядок виконання роботи
  1. Ознайомитися з призначенням і будовою мотальної машини. Скласти технологічну схему із зазначенням назв робочих органів. 2. Виконати розрахунок продуктивності мотальної м

Задачі за темою
1. Визначити продуктивність мотальної машини М-150-2 на 100 барабанчиків за годину при намотуванні пряжі з швидкістю 800 м/хв, якщо лінійна щільність пряжі 41,7 текс, а Ккч

Стислі теоретичні відомості
Процес формування тканини на ткацькому верстаті складається з таких операцій: зівоутворення, прокладання нитки до зіву, прибивання нитки піткалля до опушки тканини, навивання тканини на товарний ва

Порядок виконання роботи
  1. Вивчити процес формування тканини на ткацькому верстаті. 2. Ознайомитися з призначенням головних, запобіжних і додаткових механізмів ткацького верстата. 3. Накр

Задачі за темою
1. Визначити годинну продуктивність автоматичного ткацького верстата АТ-120-6М у погонних метрах при виробництві бязі. Для розрахунку прийняти такі дані: Ру = 23,6 ниток/см

Стислі теоретичні відомості
  Неткані полотна поділяють за трьома ознаками: способом одержання, складом волокна, призначенням. За способом одержання розрізняють в'язально-прошивні, голкопробивні і клеєн

Порядок виконання роботи
  Визначення якості нетканих полотен проводиться на основі художньо - естетичної оцінки і відповідності властивостей нетканих полотен і стійкості їх забарвлення встановленим нормам. Я

Стислі теоретичні відомості
  Товщина (тонина) - важлива властивість волокон і ниток. Чим тонше волокно, тим більш тонку, рівномірну та міцну пряжу можна спрясти. З більш тонких ниток виробляють більш тонкі, м'я

Порядок виконання роботи
  Прилади та устаткування: шаблон 50 мм завдовжки, торсійні ваги, набір волокон, установка для визначення повітропроникності волокон ВПЛ і розсувне гребінне поле (РГП),

Задачі за темою
1. Визначити фактичну лінійну щільність рівниці, якщо для визначення нерівності рівниці одержали такі значення мас в г десяти відрізків завдовжки по 10 м: 10,3; 10,5; 10,5; 10,9; 10,3

Стислі теоретичні відомості
  Усі текстильні матеріали мають властивість гігроскопічності, тобто здатності змінювати свою вологість залежно від зміни вологості повітря. Зміна вологості волокон впливає н

Порядок виконання роботи
  Прилади та установки, що застосовуються: психрометр, сушильна установка УС-4, електровологомір ТЕВ-1, вологомір ВЛК-1 і лабораторні ваги. 1. Ознайомитися з роботою т

Задачі за темою
1. До сушильної машини надійшла партія пряжі 1000 кг з початковою вологістю Wф = 90%. Вологість пряжі після сушильної машини Wс = 12%. Визна

Стислі теоретичні відомості
  Міцнісні характеристики волокон і ниток вважають основними, тому що норми на ці показники ввійшли до стандартів і визначають їх сорт. Вони багато в чому визначають умови переробки т

Порядок виконання роботи
  1. Вивчити будову та роботу приладів: ДШ-3М, ДКВ-60 і РП-100. 2. Для визначення розривного навантаження бавовняного волокна на динамометрі ДШ-3М кожний пучок волокна перед

Задачі за темою
1. Визначити відносне розривне навантаження пряжі з лінійною щільністю 125 текс, якщо розривне навантаження окремої нитки 3,3 Н. 2. Визначити відносне розривне навантаження о

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги