Розрахунок амортизації кумулятивним методом

Рік Кумулятивний коефіцієнт Залишкова вартість на початок періоду, грн Сума нарахованої амортизації, грн Залишкова вартість на кінець періоду, грн
1-й 8:36-0,222      
2-й 7:36-0,194      
       
8-й 1:36=0,028      
Σ        

 

5. Виробничий метод.

Місячна сума амортизації визначається як добуток фактичного місячного обсягу продукції (робіт, послуг) та виробничої ставки амортизації.

Виробнича ставка амортизації обчислюється діленням вартості, яка амортизується, на загальний обсяг продукції (робіт, послуг), який підприємство очікує виробити (виконати) з використанням об'єкта основних засобів:

АВм=Ом х Ва, (2.9)

де: АВм - місячна сума амортизаційних відрахувань;
Ом - місячний обсяг продукції (робіт, послуг);

Ва - виробнича ставка амортизації.

Виробничу ставку амортизації обчислюють діленням вартості, що підлягає амортизації (Ва), на загальний обсяг продукції (робіт, послуг), який підприємство очікує виробити (виконати) з використанням об’єкта основних засобів (Оз).

Підприємство може застосовувати норми й методи нарахування амортизації основних засобів, передбачені податковим законодавством. Суму амортизаційних відрахувань розраховують щокварталу за формулою:

АВ = Бі х На / 100, (2.10)

де Бі – балансова вартість окремого і-го об’єкта основних засобів першої групи або балансова вартість і-тої (другої і третьої) групи основних засобів на початок звітного кварталу.

У податковому обліку амортизацію нараховують за кожним окремим об’єктом основних засобів першої групи до досягнення балансовою вартістю такого об’єкта розміру 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Залишкову вартість такого об’єкта відносять до валових витрат відповідного податкового періоду. Амортизацію основних засобів другої і третьої груп нараховують доти, доки балансова вартість групи основних засобів загалом не буде дорівнювати нулю.

Таблиця 2.10