Рисунки

Краще сприйняття і розуміння закономірностей явищ та процесів, що досліджуються, можна забезпечити за допомогою уточнення інформації, різноманітних ілюстрацій. Всі ілюстрації називаються рисунками. Вони можуть подаватись у вигляді графіків (лінійних, стовбчикових, секторних, фігурних діаграм), схем, креслень, фотографій та ін. Дозволяється використання сканованих рисунків за умови достатньо високої якості вихідного матеріалу. Рисунки розміщують відразу ж після посилання на них в тексті, не більше одного рисунку на одній сторінці курсової роботи.

Рисунки бажано розміщувати так, щоб їх можна було розглядати, не повертаючи роботи. Якщо таке розташування неможливе, їх розміщують так, щоб роботу повертати за годинниковою стрілкою.

Назва рисунка (заголовок) повинна чітко і точно розкривати його основний зміст, давати характеристику місця і часу. Назва рисунка розміщується під ним в одному рядку з номером (нумерація — аналогічна до таблиць), наприклад, Рис. 2.4. Розподіл світового експорту за країнами в 2008 р. (%). У разі побудови рисунків важливо правильно обрати масштаб, спосіб зображення, раціонально розташувати елементи рисунка, не перевантажити його матеріалом. Пояснення умовних позначень розкривають зміст окремих елементів графічного образу. Вони розташовуються на самому рисунку або за його межами. Рисунки можуть супроводжуватися примітками, у яких вказуються джерела статистичних даних, розкривається зміст і методика їх одержання.

Рис. 2.2. Розподіл запасів нафти по країнах, %