Загальні відомості

Пропонований лабораторний практикум призначений для вивчення та практичного освоєння загальних методів аналізу, передбачених стандартами для технохімічного контролю сировини, напівфабрикатів і готових виробів хлібопекарського, кондитерського, макаронного та харчоконцентратного виробництв: органолептичних і фізико-хімічних показників, таких, як масова частка вологи, масова частка сухих речовин, кислотність (лужність), зольність, масова частка білків, жирів, вуглеводів, спирту тощо.

З кожної теми передбачено кілька робіт. Як підсумкові роботи з певних тем виконують лабораторні роботи, які мають навчально-дослідний характер.

До кожної роботи вказано мету, порядок організації, виділено найважливіші питання, пов’язані з практикою виконання, метрологією, а також з оформленням, опрацюванням і аналізом одержаних результатів.

У вивченні теоретичних основ і техніки виконання аналізів передбачено обов'язкове використання навчальної літератури [1–14], на яку в кожній темі подаються посилання.

У процесі виконання робіт студенти:

ü засвоюють основні поняття про якість продукції та методи оцінювання її рівня, регламентовані стандартами; види контролю якості продукції й основні принципи вибору його методів; теоретичні основи методів аналізу; правила безпеки під час роботи в лабораторіях;

ü вчаться користуватися стандартами та рекомендованою літературою для підготовки зразків до аналізу, проведення аналізу, оцінювання одержаних результатів; виконувати вимоги метрології та відповідних методик у процесі аналізу, в розрахунках одержаних даних; проводити необхідні розрахунки під час оформлення результатів аналізу і статистичне опрацювання даних.