Порядок виконання роботи

При озоленні можливі втрати мінеральних речовин продукту (механічні та хімічні) внаслідок відновлення вугіллям фосфорнокислих і сіркокислих сполук, а потім звітрювання їх у вигляді фосфору, сірчистого газу, сірководню. Для зменшення вказаних та інших втрат озолення потрібно проводити з особливими застереженнями, чітко виконуючи умови методик.

Процес озолення починають проводити за певної температури, потім її поступово підвищують, але доводити тигель і піч до червоного розжарювання не треба, бо фосфати золи можуть сплавити часточки незгорілого вугілля, що ускладнює їх остаточне згоряння.

Тиглі перед зважуванням слід охолодити в ексикаторі до кімнатної температури, а потім швидко зважити, оскільки зола і тиглі мають велику гігроскопічність.

Студентам видають для аналізу зразки борошна без зазначення сорту. Кожен з них має визначити масову частку мінеральних речовин у зразку прискореним методом із застосуванням оцтовокислого магнію як прискорювача за методикою ГОСТ 27494–87. Перед аналізом студент має детально ознайомитися з методикою, чітко засвоїти процес підготовки зразка до аналізу, точності зважування та умови спалювання.

У процесі проведення аналізу треба визначити масу золи прискорювача МgO за методикою [2, с.70; 8, с. 27–28] і потім її відняти під час розрахунку кількості золи в продукті. Дані для розрахунку поправки на МgO записують у вигляді табл. 7.1.