Електрожезлова система.

Дозвіл на зайняття поїздом перегін при цій системі є жезл даного перегону. Отримавши згоду чергового по станції сусіднього роздільного пункту, черговий по станції виймає із апарату жезл і вручає його машиністу. Отримавши жезл, машиніст впевнюється в тому, що жезл належить цьому перегону. Після звільнення перегону жезл, отриманий від прибулого поїзду, черговий по станції вкладає в жезловий апарат. На жезлі нанесені: найменування станцій, що обмежують перегін, порядковий номер і серія.

На перегонах, де поїзд слідує до сусідньої станції з підштовхує чим локомотивом, використовують жезли, що розгвинчуються. Якщо підштовхування виконується лише на частині перегону з поверненням локомотиву назад, то жезлові апарати на станціях, звідки відправляються підштовхуючі локомотиви, обладнують спеціальними ключами –жезлами. Поїзди повертаються назад з перегону, відправляються звичайним порядком по жезлу даного перегону.

 

15.6. За автоматичної локомотивної сигналізації, що застосовується як самостійний засіб сигналізації та зв'язку:дозволом на зайняття першої блок-ділянки служить дозволяюче показання вихідного світлофора; дозволом на зайняття наступної блок-ділянки служить дозво­ляюче показання локомотивного світлофора.

Під час перерви дії всіх засобів сигналізації та зв'язку рух поїздів здійснюється на одноколійних ділянках за допомогою письмових повідомлень, а на двоколійних — з розмежуванням часом, необхідним для проходження поїздом перегону між

станціями.

Порядок організації руху поїздів під час перерви дії всіх • засобів сигналізації та зв'язку встановлюється Інструкцією з руху поїздів ї маневрової роботи.