Дільничні станції

Назва виникла давно з перших залізниць, коли змінювали локомотиви через 100км.

Вони діляться на станції з основним або оборотним депо, пунктом обертання локомотивів , пунктом зміни локомотивної бригади. Ті станції, що лишилися, виконують операції по формуванню дільничних і збірних поїздів, заміні локомотивів і бригад, технічному обслуговуванню рухомого складу в транзитних поїздах; посадка і висадка пасажирів, прийом , зберігання і видача вантажу, пошти, ремонт вагонів. Колії чітко спеціалізовані для виконання різних операцій. Кількість колій залежить від розмірів руху, характеру і тривалості роботи з поїздами, кількості вагонів, що переробляються і ін.

Роблять як правило один сортувальний парк для всіх напрямків руху з витяжними коліями для маневрової роботи. В залежності від розташування колій і парків є дільничні станції з : поперечним, повздовжнім та напівповздовжнім розташування колій. Інколи при великих об’ємах з роботою вагонів – сортувальні гірки. Вокзали розміщують з боку населеного пункту. Для пасажирських поїздів роблять пасажирські платформи, тунелі для переходу, мости.

На дільничних станціях з локомотивним депо споруди та колії локомотивного господарства повинні робити мінімальні затрати часу на екіпіровку локомотивів, і забезпечити безпечне переміщення локомотивів в межах території депо.

Для вантажних операцій на дільничних станціях в залежності від навантаження і об’єму вантажних робіт організовують вантажні двори, складові приміщення, платформи, контейнерні пункти, вагонні ваги і ін.